Gianni Savio, kierownik zespołu Androni Giocattoli potwierdza, że Jose Rujano powróci do włoskiego zespołu w 2011 roku i jego celem będzie ponownie Giro d’Italia.

Rujano negocjował z hiszpańską ekipą Movistar,  ale Savio zapewnił że poprzez swój zespół pomoże wrócić Wenezuelczykowi oraz jego karierze na właściwe tory. Rujano odszedł z drużyny po trzecim miejscu w Giro d’Italia 2005, jednak od tego czasu filigranowy kolarz nie może sobie poradzić z powrotem do wysokiej formy.

“Odkryliśmy go w Pueblo w Andach i pomogliśmy mu stać się zawodowym kolarzem w 2003 roku. Po dwóch sezonach, gdzie pomogliśmy rozwijać mu się stopniowo, wskoczył na podium Giro d’Italia, wygrał etap do Sestriere, oraz zieloną koszulkę najlepszego górala, ” powiedział Savio.

“Teraz chcemy ponownie rozpocząć swoją współpracę, ponieważ wierzymy w jego talent i ufam że jest duchem z naszym zespołem. Razem możemy osiągnąć wspaniałe rezultaty.”

Rujano gdy odszedł od Savio przeniósł się do Quick Step w 2006 r., później ścigał się w Unibecie, Caisse d’Epargne, a następnie ISD. Wygrał Tour de Langkawi na początku sezonu 2010, ale potem udał się z powrotem do Ameryki Południowej i związał się z ekipą Gobernacion Zulia kiedy zespół ISD nie został zaproszony na Giro d’Italia. Wygrał dziewiąty etap Vuelta a Colombia i klasyfikacji generalną Vuelta al Táchira.