Oscar Sevilla zderzył się z autobusem podczas treningu. Zawodnik trenował na kolumbijskich szosach. Obrażenia, jakich doznał na szczęście nie są zbyt poważne, tylko kilka otarć i siniaków.

Sevilla trenował na szosie pomiędzy Bogotą a Alto Patios. Kierowca autobusu uciekł z miejsca zdarzenia. Hiszpan nie doznał większego uszczerbku na zdrowiu i był w stanie kontynuować trening, ale dla pewności przed powrotem do Europy przeszedł badania lekarskie, które nie wykazały innych obrażeń niż te powierzchowne.

U Hiszpana w sierpniu podczas Vuelta a Columbia wykryto zakazany specyfik w organizmie – Hydroxyethyl. Pozytywny wynik testu Sevillii ogłoszono we wrześniu, obecnie zawodnik czeka na wyniki badania próbki B. Chociaż UCI żądała tymczasowego zawieszenia do czasu rozwiązania sprawy, Hiszpański Związek Kolarski stwierdził, że Sevilla może ścigać się, aż wyniki badań jednoznacznie potwierdzą jego winę. To nie pierwszy kontakt Hiszpana z zakazanymi substancjami w kolarstwie. Sevilla został zwolniony przez T-Mobile w 2006 r., z powodu uczestniczenia w Operacion Puerto.

Galopente

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments