Do ciekawego precedensu dojdzie już za kilka dni na starcie wyścigu Vuelta al Tachira en Bicicleta.

Wenezuelczyka José Rujano można już powoli nazywać kolarskim weteranem. Urodzony w 1982 roku kolarz jeździł w swojej karierze w takich ekipach jak: Quickstep – Innergetic, Unibet.com, Caisse d’Epargne, Androni Giocattoli – Venezuela czy Vacansoleil – DCM.

Od kilku lat zwycięzca trzech etapów Giro d’Italia skupia się na jeździe tylko na swoim kontynencie. Wyścig Vuelta al Tachira en Bicicleta lubi wyjątkowo, bo wygrywał go aż czterokrotnie. Teraz stanie na starcie tej imprezy razem ze swoim synem, Jeisonem José Rujano.

Jeison jest bardzo utalentowanym kolarzem. W wieku 19 lat został mistrzem Wenezueli dla kolarzy do lat 23. Co ciekawe w jeździe na czas pokonał swego ojca i wywalczył srebrny medal mistrzostw kraju.

Bardzo się cieszę i nie mogę się doczekać startu u boku mojego ojca. To przecież największy kolarz w naszym kraju

– powiedział krótko 19- letni Jeison Rujano.

Poprzedni artykułTom Pidcock wystartuje w hiszpańskiej Vuelcie
Następny artykułMauro Gianetti: „W przyszłości Hirschi może walczyć w klasyfikacji generalnej wielkich tourów”