Jose RujanoJose Rujano zapowiedział odejście z profesjonalnego kolarstwa w rozmowie z jedną z gazet z Ameryki Południowej. Kolarz Vacansoleil-DCM nie ścigał się w Europie od kwietniowego Tour de Romandie. 

“Przechodzę na sportową emeryturę nie z powodu braku kondycji, ale z powodu wielu problemów jakie miałem w kraju i zagranicą oraz przez brak wsparcia ze strony tych, którzy rządzą kolarstwem w moim kraju”, powiedział Wenezuelczyk dla Diairio de los Andes.

“Rujano nie poinformował nas jeszcze o niczym“, odpowiedział z kolei rzecznik Vacansoleil-DCM – Frank Kwanten dla cyclingnews.com. “Zawodnik ma podpisany z nami roczny kontrakt”, dodał.

W marcu media ujawniły kilka informacji, które sugerowały, że Rujano był w przeszłości zamieszany w handel EPO. Dla holenderskiego teamu wystarczyło to, do pominięcia filigranowego kolarza przy wyborze składu na  Giro d`Italia.

Ostatnio 30-latek wygrał mistrzostwa swojego kraju w jeździe indywidualnej na czas. W przeszłości wygrywał etapy oraz stawał na podium całego wyścigu Giro d`Italia.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej