Jose RujanoZawodnik ekipy Vacansoleil – DCM, José Rujano dementuje wszystkie sensacyjne doniesienia dotyczące jego powiązań  z dopingiem. Wenezuelczyk jest łączony z tzw. „Operacją Amator”, w której oskarżonych jest 25 osób.

Włoska prasa doniosła, że „Wenezuelczyk z Vacansoleil” kupował we Włoszech przez internet środki dopingujące takie jak EPO czy CERA. Według La Repubblica był on jedynym profesjonalnym kolarzem zamieszanym w ten proceder. To niekorzystna informacja dla ekipy, która w tym miesiącu ma prowadzić rozmowy ze sponsorami na temat umowy kończącej się po tym sezonie.

„Żadna z tych informacji nie jest prawdą. Ktoś próbuje zaszkodzić mnie i mojej drużynie. Dochodzenie dotyczy 2009 roku, a ja wtedy nie miałem żadnego związku z Europą. Rozmawiałem z moimi kolegami z zespołu i dyrektorem sportowym, wszyscy chcemy dowiedzieć się, kto za tym stoi. Na szczęście zespół nie podjął przeciwko mnie żadnych kroków prawnych, chociaż walka z dopingiem w Vacansoleil – DCM jest bardzo ważnym aspektem.” powiedział 6 zawodnik Giro d’Italia 2011.

Ekipa Wenezuelczyka póki co chce sprawdzić źródło tych doniesień i zebrać więcej informacji w tym temacie. Według managera holenderskiej drużyny, Dana Luijkxa zostanie przeprowadzone wewnętrzne dochodzenie, chociaż paszport biologiczny kolarza nie wykazał żadnych nieprawidłowości.

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments