Rick ZabelRick Zabel (Rabobank Development Team) odniósł dziś pierwszy triumf w zawodowej karierze. 20-letni syn słynnego Erika Zabela w stylu swojego ojca wygrał 5. etap Tour de Normandie (2.2 UCI).

171 kilometrowy odcinek z Gouville-sur-Mer do Bagnoles-de-l’Orne zakończył się sprintem z kilkudziesięcioosobowej grupy. Wygrał go Niemiec – Rick Zabel. Urodzony w 1993 roku zawodnik pokonał Tony`ego Hurel (Team Europcar) oraz Marco Benfatto (CT Astana). Dla młodego kolarza to pierwszy triumf w wyścigu z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Bracia Michał i Tomasz Olejnik (USSA Pavilly Barentin) zameldowali się w pierwszej grupie, odpowiednio na 21. i 27. miejscu. W klasyfikacji generalnej prowadzi Silvan Dillier (BMC Developement Team). Tomek jest 19., a Michał 22.