Ślężański Mnich BanerWitamy wszystkich sympatyków kolarstwa w roku 2013 i  zapraszamy na Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Ślężański Mnich” otwierający oficjalnie sezon kolarski w Polsce.

Jak co roku staramy się podnosić poziom naszej imprezy zapewniając zawodnikom lepsze warunki do rywalizacji a kibicom dodatkowe atrakcje. Tak będzie również w tym roku. Start i meta w tym samym miejscu jak w roku poprzednim w okolicy hotelu Sobotel (małym modyfikacją ulegnie miejsce startu). Nowością będzie (jeśli warunki atmosferyczne pozwolą) zmiana trasy!!!. Runda zostanie wydłużona do 17-tu kilometrów i znajdzie się na niej dodatkowy podjazd o długości około dwóch kilometrów. Podjazd nie jest zbyt trudny, ale  jak na pierwszy wyścig w sezonie  wielu zawodnikom może zdrowo dać się we znaki.

sobótka profil

Dodatkowo podjazd pod Strzegomiany i finisz na wzniesieniu przy Sobotelu powinny stwarzać szanse dla najmocniejszych kolarzy. Po raz trzeci rywalizację elity mężczyzn otworzy prestiżowy cykl wyścigów BGŻ ProLiga. Biorąc pod uwagę fakt, że w historii Rozpoczęcia Sezonu tylko jeden zawodnik powtórzył zwycięstwo w tym wyścigu, a był to Krzysztof Szafrański (1992 i 2002 rok), to ciekawe czy Marek Rutkiewicz będzie drugim który tego dokona. A może będzie to jeden z poprzednich zwycięzców czyli Łukasz Bodnar, Tomasz Lisowicz, Błażej Janiaczyk, Tomasz Smoleń, Marcin Sapa, lub Bartek Matysiak. Tomek Marczyński raczej nie pojawi się na starcie a więc tylko ta siódemka kolarzy ma szanse na ustrzelenie dubletu w Ślężańskim Mnichu. Pozostali zwycięzcy zakończyli już kariery sportowe.

Nie zabraknie na otwarciu sezonu również znanych gwiazd Polskiego kolarstwa ale o tym i wielu innych dodatkowych atrakcjach przewidzianych na 7 kwietnia będziemy Państwa informować w miarę zbliżania się miejmy nadzieję “słonecznego” Rozpoczęcia Sezonu Kolarskiego.

Portal naszosie.pl jest patronem medialnym imprezy!

 

Źródło: www.kolarstwo.sobotka.pl