Stuart O’Grady jest najnowszym nabytkiem Luksemburg Pro Cycling Project. 37-letni zawodnik będzie jednym z kapitanów nowego zespołu. Jego zadaniem będzie dzielenie się swoim doświadczeniem, które zbiera od 16 lat kiedy to został zawodowym kolarzem.

„Stuart to prawdziwa legenda i prawdopodobnie jest jednym z najbardziej fenomenalnych zawodników swojego pokolenia,” powiedział dyrektor generalny zespołu Brian Nygaard. ”Zdobył wszystko, ma medale mistrzostw świata na torze, jak również imponującą listę sukcesów na szosie. To będzie poważne wzmocnienie na Paryż-Roubaix.

„Stuart jest genialny technicznie i ma bardzo zdrowy umysł,” opowiada Nygaard. „On jest jednym z instrumentów w tworzeniu strategii podczas wyścigu. On swobodnie może prowadzić zespół podczas Tour de France.”

O’Grady przeszedł na zawodowstwo w 1995 roku w ekipie GAN, następnie przeszedł do Cofidisu w 2004 i 2005r., później współpracował z Bjarne Riasem w ekipie CSC, a teraz Saxo Bank. Zdobył trzy etapy Tour de France, zdobywał koszulkę lidera w 1998 i 2001 roku.

Był mistrzem Australii w 2003 r., wygrał Herald Sun Tour (2008), Tour Down Under (1999, 2001) i Tour of Britain (1998).

Pro Cycling Project Luksemburg to zespół zbudowany wokół Andy`ego i Franka Schlecków. Nowa ekipa ostatnio wyraźnie rośnie w siłę, podpisując kontrakty z  Linusem Gerdemannem, Fabianem Wegmannem, oraz Jakobem Fuglsangiem. Spekuluje się, że do ekipy dołączy Fabian Cancellara.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments