Firma Saxo Bank, w dalszym ciągu wspierać będzie Bjarne Riisa i jego zespołu. Bank wierzy również w niewinność Alberto Contadora. W tym samym czasie została podana informacja, że trzech akcjonariuszy chce sprzedaż swoje akcje. Z plotek można się również dowiedzieć, że duński rząd bada bank.

“Będziemy z takim samym zaangażowaniem podchodzić do zespołu, z Contadorem lub bez niego,” powiedział współwłaściciel banku, Lars Christensen w wywiadzie dla hiszpańskiej gazety El Pais.

Christensen powiedział, że uważa Contadora za niewinnego i twierdzi, że jego pozytywny wynik kontroli dopingowej na Clenbuterol pochodzi od jedzenia zanieczyszczonego mięsa.

“Ja nie jestem ekspertem w tych sprawach, ale dane i wyjaśnienia które podaje zawodnik są jak najbardziej wiarygodne. Od samego początku pomyślałem że stał się ofiarą bardzo nieszczęśliwego splotu wydarzeń. Mamy nadzieję że ta sprawa nie przysporzy większych problemów. “

Podczas gdy on nie rozmawiał z Contadorem, to powołuje się na Riisa który często wymienia się poglądami z Hiszpanem. “Bardzo ważne jest to, iż Contador wie że my wierzymy w jego niewinność oraz w dalszym ciągu honorujemy naszą umowę sponsorską. Mamy zatem nadzieję że sprawa wyjaśni się tak szybko, jak to tylko możliwe.”

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments