Ivan Basso ma na celu wygrać Tour de France w 2011 roku, nawet jeśli wie, że nie będzie to łatwe zadanie. “Moją intencją jest wygranie Tour de France, ale takie same plany ma wielu zawodników przez co sytuacja nieco się komplikuje.”

Po wygraniu Giro d’Italia dwa razy (ostatnio w tym roku), Włoch ma teraz chrapkę na sukces we Francji. „Ja nadal muszą jeszcze wygrać Tour de France w mojej karierze. Dużą motywacją jest to, że byłem już drugi i trzeci i potrzebowałem dwa lata by to osiągnąć,” powiedział 32-latek w wywiadzie dla hiszpańskiej gazety La Nueva Espana. Basso był drugi w Tourze w 2005 roku i trzeci w 2004 roku.

Basso uważa, że wyścig w 2011 r. będzie mu odpowiadał. Tłumacząc że „jest kilka ciężkich, górskich etapów oraz jest wystarczająca ilość czasówek. Z resztą wyścig będzie zbliżony do poprzednich i na pewno liczyć w nim nie będą się jeden czy dwóch kolarzy, tylko Ci którzy będą w formie.

Włoch sympatyzuje z Alberto Contadorem, który został złapany na stosowaniu dopingu. “Alberto jest moim przyjacielem i mam nadzieję, że problem zostanie rozwiązany szybko i w dobry sposób dla niego”.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments