Matti Breschel w przyszłym sezonie reprezentować będzie Rabobank, a jego debiut w holenderskiej ekipie nastąpi podczas Tour of Qatar na początku nowego roku. Będzie to dla niego przełomowy sezon, gdyż będzie pełnił lidera swojej ekipy w klasykach.

Duńczyk podpisał dwuletni kontrakt z holenderskim zespołem po odejściu z Saxo Banku, w którym pomagał Fabianowi Cancellarze. Breschel będzie przewodzić młode pokolenie zawodników Rabobanku m.in.: Larsa Booma i Sebastiana Langevelda.

“Nacisk położony jest na mniej lub te bardziej ważne klasyki. Będę prowadził mniej więcej ten sam program startów, który realizowałem w poprzednich latach,” powiedział Breschel dla Cyclingnews.

“To właściwy czas dla mnie, aby stać się liderem. Poczułem się gotowy, aby spróbować czegoś nowego. Rabobank dał mi okazję aby być jednym z głównych faworytów podczas wyścigów klasycznych.”

Breschel spędził całą swoją karierę z zespołem Bjarne Riisa, ale spotkał się ze swoim nowym zespołem po wyścigu Giro di Lombardia. To było krótkie zapoznanie z zarządzaniem w celu przełamania lodów między zawodnikami ze starego składu, a nowymi nabytkami pomarańczowych. To również dało Breschelowi pierwszą okazję do dyskusji na temat jego programu wyścigowego na następny rok.

“Nie wiem jeszcze zbyt wiele. Spotkałem się z zespołem tydzień temu i tak naprawdę nie rozmawialiśmy o wyścigach zbyt wiele. Wiem, że na pewno nie pojadę Tour Down Under,” kończy vice mistrz świata.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments