Team Sky potwierdził podpisanie kontraktu z młodym Włochem, Davide Appollonio oraz z brytyjskim weteranem, Jeremym Huntem. Obaj kolarze dołączą do zespołu z nieistniejącego już Cervelo TestTeam.

“Nasze dwa najnowsze nabytki doskonale reprezentują połączenie młodości i doświadczenia, które bardzo przyda się zespołowi. Davide jest wielkim talentem pokazując to w ostatnich dwóch latach, odnosząc kilka znaczących zwycięstw. Z kolei Hunt niesie za sobą olbrzymie doświadczenie, którymi może podzielić się z młodymi kolarzami. Oprócz tego jest silnym wzmocnieniem na belgijskie klasyki. Jego osiągnięcia mówią same za siebie i jest szanowanym zawodnikiem w peletonie,” chwali się główny dyrektor Team Sky, Dave Brailsford.

Davide Appollonio ma tylko 21 lat, ale miał udany debiutancki sezon jako zawodowiec, wygrywając ostatni etap Tour du Limousin oraz zajmując drugie miejsce za Romainem Feillu w GP de Fourmies. Był także drugi w Tour de Vendée.

Hunt jest u schyłku swojej bogatej kariery. 37-latek swój szesnasty sezon w peletonie spędzi w swojej ojczystej drużynie. W przeszłości ścigał się w Banesto, gdzie pomagał Miguelowi Indurainowi. Swoją przygodę kontynuował w takich ekipach jak: Big Mat, MBK, Cycle Collstrop, Crédit Agricole oraz Cervélo TestTeam.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments