Norwegia w końcu doczekała się kolarza, który jest w stanie wygrać mistrzostwa świata elity mężczyzn, został nim Thor Hushovd. Kraj fiordów i tuńczyka teraz chce zorganizować światowy czempionat. Norweski Związek Kolarski zapowiedział, że będzie starać się o organizację corocznego wydarzenia.

“Będziemy startować do wyścigu o organizację mistrzostw świata Elity w 2014 lub 2016 roku. Zostaliśmy poinformowani, że równie dobrze mistrzostwa mogą się odbyć poza Europą“, powiedział Harald Tiedemann Hansen, prezes Federacji.

Norwegia już kandyduje do organizacji Mistrzostw Europy młodzieżowców w 2012 roku. Przypomnijmy, że skandynawski kraj był już gospodarzem mistrzostw świata w 1993 roku, kiedy to Lance Armstrong zdobył złoty medal w wyścigu w Oslo.

“Złoto Hushovda z Geelong, dało nam dodatkowy impuls” powiedział Tiedemann Hansen dla Procycling.no. “Kolarstwo w Norwegi już od dawna jest bardzo popularne, dlatego zdecydowaliśmy się na organizacje mistrzostw Europy w 2012. Naszym następnym krokiem będą ogólnoświatowe zawody. Pokazaliśmy już w 1993.roku że potrafimy to zrobić, jednak teraz jeszcze więcej wiemy o kolarstwie i możemy zorganizować jeszcze lepszą imprezę.

Hushovd był zadowolony z pomysłu, nawet jeśli jeszcze nie jest pewien czy będzie w stanie wystartować w wyścigu. „To jest jedno z moich wielkich marzeń, startować w mistrzostwach świata na ojczystej ziemi. Jednak jestem bardzo zaskoczony że są plany zorganizowania takiej imprezy w naszym kraju,” powiedział.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments