Ekipa Saxo Bank ogłosiła nazwiska swoich czterech, nowych pracowników. Bjarne Riis zatrudnił: Tristana Hoffmanna, Fabrizio Guidiego, Philippe Mauduit`a oraza Mikołaj Gatesa. Nowy dyrektorzy sportowi dołączą do obecnych: Bradleya McGee oraz Dana Frosta

“Przed nadchodzącym sezonem, jesteśmy solidnie zabezpieczeni pod względem obsługi ekipy. Mamy ciekawą mieszankę nowych i dotychczasowym dyrektorów sportowych. Dan i Brad pracują już z nami od kilkunastu miesięcy. Znają już naszą filozofie oraz specyfikę prowadzenia ekipy. Jednak niektórzy dopiero będzie uczyć się sztuki kolarskiej, jednak mogą dostarczyć nam nowych, niekonwencjonalnych rozwiązań. Tristan był już w naszej ekipie, ma spore doświadczenie i będzie naszym głównym strategiem na wiosenne klasyki,”  powiedział właściciel zespołu Bjarne Riis.

“Spędziłem kilka dobrych lat jako dyrektor sportowy w T-Mobile i HTC-Columbia, gdzie zdobyłem czteroletnie bogate doświadczenie. Jednak moim marzeniem zawsze był powrót do Riisa. Przede wszystkim moje doświadczenie jest związane z francusko-belgijskimi wyścigami jednodniowymi. Teraz nie mogę już się doczekać spotkania ze starymi i nowymi przyjaciółmi “, powiedział Hoffman.

Guidi zakończył karierę zawodową w 2007 roku, zdobywając ponad 40 wyścigów w tym etapy w Giro i Vuelta.

“Jestem zaszczycony i dumny że mogę stać się częścią jednej z najlepszych drużyn kolarskich na świecie, gdzie mogę się rozwinąć i pomóc w odkrywaniu największych kolarskich talentów,” opowiada Włoch.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments