Johan Bruyneel wydał pierwsze opinie o składzie jego ekipy RadioShack na Tour de France 2011. Belg stwierdził, że jego kolarze nie mają szans na zwycięstwo w wyścigu, ale o wysoką lokatę powalczyć może zwycięzca Critérium du Dauphiné, Janez Brajkovic.

W rozmowie na oficjalnej stronie Teamu RadioShack, Bruyneel zapowiedział że ponownie będzie liczyć na Leviego Leipheimera czy Andreasa Klödena, jednak pionier sukcesów Lance`a Armstronga stwierdził, że trzeba dać też szanse młodym w tym wypadku Brajkovicowi, który zakończył na 43-miejscu debiutancki TdF w lipcu tego roku.

“Jani po raz pierwszy rozpocznie Tour z celem, aby walczyć o jak najwyższą pozycję“, powiedział Bruyneel. “Będzie miał doświadczony zespół, który może pracować na niego. Jednak ja spodziewam się czegoś innego z jego strony.”

Bruyneel jest pełen podziwu dla sukcesu 26-latka w Dauphiné. Słoweniec zdeklasował rywali w tym Alberto Contadora podczas czasówki, a następnie obronił się przed atakami Hiszpana oraz Sylwestra Szmyda na Alpe d’Huez. Dla Brajkovicia to największy sukces w karierze.

Jego zwycięstwo w Dauphiné było potwierdzeniem wielkiego talentu. Nawet bez dużej pomocy ekipy, potrafi pokonać Contadora. Na tym wyścigu uczynił wielki krok na przód,” powiedział Bruyneel.