Luksemburg Cycling Project nadal nie ujawnił pełnego składu drużyny, jak również nie odkryto, kto jest sponsorem drużyny. Wszystko nadal jest okryte wielką tajemnicą.

Jednym ze znanych zawodników drużyny jest Fabian Cancellara. Podobno w ostatnich tygodniach zawodnik ten był zachęcany do przejścia do BMC Racing Team. Wszystko na drodze nieoficjalnej. Cancellara jest jednak bardziej zainteresowany Luksemburg Team z tego względu, że większość jego kolegów tam właśnie będzie jeździć w przyszłym sezonie.

„Najważniejszą rzeczą dla mnie jest bycie z ludźmi, z którymi czuję się komfortowo”, powiedział Szwajcar. „Potrzebuję mojego mechanika, jak również mojego masażysty, którzy obaj są związani z Luksemburg Team. Przygotowując się do zawodów muszę być w doskonałym środowisku. Zmieniając drużynę przebywałbym z osobami, o których nie wiem nic, a to mogłoby spowodować, że straciłbym rok… Myślałem o tym dużo na mistrzostwach świata i o roli jaką odgrywają ludzie na zapleczu.”

BMC manager Andy Rihs powiedział także, że nie udało się podpisać kontraktu z Cancellara, pomimo złożenia mu świetnej oferty. „On nawet nie odpowiedział na naszą ofertę”, powiedział Rihs. „Zaoferowaliśmy mu bardzo dobrą ofertę, ale sądzę, że większe pieniądze są gdzie indziej.”

Galopente