Pozzato został skrytykowany przez byłego mistrza świata, Mario Cipollini’ego po mistrzostwach świata. Cipollini twierdził, że Pozzato nie ma umiejętności, aby wygrać wyścig klasyczny. Zawodnik Katiuszy nie boi się przyznać, że popełnił błąd i nie zdobył tytułu mistrza świata.

„Nie boję się powiedzieć, że to moja wina”, powiedział Włoch w wywiadzie dla Gazzetta dello Sport. „Nasz zespół jechał bardzo dobrze i wszystko zostało zsynchronizowane jak w orkiestrze. Przyznać muszę, że miałem skurcze, gdy Gilbert zaatakował. Miało to ogromny wpływ na moją jazdę. Nie wiedziałem, jak zachowa się mój organizm w końcowej fazie sprintu. Wtedy popełniłem błąd pojechałem za Freire, zamiast Hushovd’em. Nie mówię, że bym wygrał, ale… jak powiedziałem to była moja wina, i nie boję się do tego przyznać”, dodaje Pozzato.

Pozzato, jak Philippe Gilbert i wielu innych zawodników, chce zrekompensować sobie słaby występ na mistrzostwach, dobrą jazdą w Paris-Tours. „Gilbert jest zdecydowanym faworytem, nawet jeśli na mistrzostwach był zaledwie osiemnasty, ale ja też jestem w świetniej formie i będę starał się wygrać”, powiedział Pozzato.

Galopente