Oscar Freire (Rabobank) wygrał tegoroczną odsłonę klasyku Paris-Tours. Hiszpan pokonał Angelo Furlana (Lampre) oraz Gerta Steegmansa (RadioShack). Maciej Bodnar (Liquigas-Doimo) był 44.

Kolarze na trasie 104. edycji wyścigu z Paryża do Tours rywalizowali na 233 km. Mniej więcej 40 km po starcie na czele pojawiła się ośmioosobowa grupka kolarzy w składzie: Juan Antonio Flecha (Team Sky), Jonas Jorgensen (SaxoBank), Travis Meyer (Garmin-Transitions), Yuriy Krivtsov (Ag2r La Mondiale), Simon Geschke (Skil-Shimano), Nikolas Maes (Quick-Step), Aleksejs Saramotins (HTC-Columbia) i Laurent Pichon (Bretagne-Schuller). Zawodnicy szybko wypracowali bezpieczną przewagę i podążali w kierunku mety.

Na 30 km, przed kreską przewaga uciekającej grupki wynosiła nieco ponad 30 sekund. Na atak z czołówki zdecydowali się Geschke, Maes, Flecha oraz Saramotins. W końcówce znajdowało się kilka interwałowych podjazdów, które były gwoździem do trumny dla uciekających kolarzy. W peletonie zaatakował Geoffrey Lequatre (RadioShack), który na 10 km przed kreską miał nawet 30 sekund przewagi. Gdy teren stopniowo się wywłaszczał, do walki rzuciły się ekipy sprinterów, przede wszystkim Vacansoleil, która liczyła na swojego sprintera Romaina Feillu.

Dzielny Lequatre, który w końcówce ze zmęczenia kołysał się na rowerze, musiał uznać wyższość peletonu, a stało się to zaledwie 400 metrów przed kreską…

Sam finisz to bardzo duży chaos. Brak zdecydowanego pociągu przypominał płaskie etapy tegorocznego Tour de Pologne. Pierwszy zaatakował Feillu, jednak Francuz wyraźnie pospieszył się ze swoją akcją. Po profesorku finisz rozegrał Freire, który dosłownie wyskoczył zza pleców rywali na ostatnich 100m sięgając po siódme zwycięstwo w sezonie. Drugie miejsce dla Angelo Furlana. Trzeci był Gert Steegmans.

Zobacz ostatnie kilometry:

Wyniki Paris-Tours 2010:

1 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank 4:52:54
2 Angelo Furlan (Ita) Lampre-Farnese Vini
3 Gert Steegmans (Bel) Team Radioshack
4 Klaas Lodewyck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
5 Yukiya Arashiro (Jpn) Bbox Bouygues Telecom
6 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil Pro Cycling Team
7 Yoann Offredo (Fra) Française Des Jeux
8 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step
9 Bernhard Eisel (Aut) Team HTC – Columbia
10 Sébastien Chavanel (Fra) Française Des Jeux
11 Robbie Mcewen (Aus) Team Katusha
12 Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale
13 Alexandre Pichot (Fra) Bbox Bouygues Telecom
14 Danilo Hondo (Ger) Lampre-Farnese Vini
15 Sep Vanmarcke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
16 Greg Van Avermaet (Bel) Omega Pharma-Lotto
17 Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse d’Epargne
18 Fabien Bacquet (Fra) Big Mat – Auber 93
19 Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano
20 Cédric Pineau (Fra) Roubaix Lille Metropole
21 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne
22 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux
23 Jimmy Casper (Fra) Saur – Sojasun
24 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
25 Matti Breschel (Den) Team Saxo Bank
26 Leonardo Duque (Col) Cofidis, le Credit en Ligne
27 Renaud Dion (Fra) Roubaix Lille Metropole
28 Caleb Fairly (USA) Garmin – Transitions
29 Lars Ytting Bak (Den) Team HTC – Columbia
30 Paul Voss (Ger) Team Milram
31 Fumiyuki Beppu (Jpn) Team Radioshack
32 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
33 Jens Keukeleire (Bel) Cofidis, le Credit en Ligne
34 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
35 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano
36 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
37 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, le Credit en Ligne
38 Dimitri Le Boulch (Fra) Big Mat – Auber 93
39 Lilian Jegou (Fra) Bretagne – Schuller
40 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom
41 Steven Cozza (USA) Garmin – Transitions
42 Daniele Bennati (Ita) Liquigas-Doimo
43 Gerben Löwik (Ned) Omega Pharma-Lotto
44 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Doimo
45 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d’Epargne
46 Romain Matheou (Fra) Saur – Sojasun
47 Jan Ghyselinck (Bel) Team HTC – Columbia
48 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram
49 Thomas De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
50 Steven Cummings (GBr) Sky Professional Cycling Team
51 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step
52 Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
53 Adam Hansen (Aus) Team HTC – Columbia
54 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Doimo
55 Francisco Perez Sanchez (Spa) Caisse d’Epargne
56 Rony Martias (Fra) Saur – Sojasun
57 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha
58 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
59 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank
60 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil Pro Cycling Team
61 Frédéric Guesdon (Fra) Française Des Jeux
62 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
63 Philippe Gilbert (Bel) Omega Pharma-Lotto
64 Timothy Duggan (USA) Garmin – Transitions
65 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne
66 Thierry Hupond (Fra) Skil – Shimano
67 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne
68 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne
69 Rigoberto Uran (Col) Caisse d’Epargne
70 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team Radioshack
71 Bradley Wiggins (GBr) Sky Professional Cycling Team
72 Arnaud Gerard (Fra) Fdj
73 Christopher Horner (USA) Team Radioshack
74 Bert De Backer (Bel) Skil – Shimano
75 Jonathan Hivert (Fra) Saur – Sojasun
76 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
77 José Luis Rubiera Vigil (Spa) Team Radioshack 0:00:10
78 Geoffroy Lequatre (Fra) Team Radioshack
79 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Doimo 0:00:20
80 Leif Hoste (Bel) Omega Pharma-Lotto
81 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:00:31
82 Jérôme Baugnies (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:00:42
83 Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:01:03
84 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:13
85 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:01:22
86 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team
87 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
88 Morgan Kneisky (Fra) Roubaix Lille Metropole
89 Matthew Busche (USA) Team Radioshack 0:02:08
90 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Transitions 0:02:22
91 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
92 Kurt Hovelynck (Bel) Quick Step 0:02:29
93 Nadir Haddou (Fra) Big Mat – Auber 93
94 Vincent Jérôme (Fra) Bbox Bouygues Telecom
95 Geert Steurs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
96 Marcin Sapa (Pol) Lampre-Farnese Vini
97 Ronan Racault (Fra) Big Mat-Auber 93
98 Juan Mauricio Soler Hernandez (Col) Caisse d’Epargne
99 Patrick Gretsch (Ger) Team HTC – Columbia
100 Aleksejs Saramotins (Lat) Team HTC – Columbia
101 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
102 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux
103 José Vicente Garcia Acosta (Spa) Caisse d’Epargne
104 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caisse d’Epargne
105 Anthony Geslin (Fra) Française Des Jeux
106 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Sky Professional Cycling Team
107 Frank Hoj (Den) Team Saxo Bank
108 Kjell Carlström (Fin) Sky Professional Cycling Team
109 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator
110 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
111 Mathieu Claude (Fra) Bbox Bouygues Telecom
112 Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team
113 Daniele Righi (Ita) Lampre-Farnese Vini
114 Yohann Gène (Fra) Bbox Bouygues Telecom
115 Dominik Roels (Ger) Team Milram
116 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Schuller
117 Denis Galimzyanov (Rus) Team Katusha
118 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil Pro Cycling Team
119 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller
120 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller
121 Mathieu Halleguen (Fra) Bretagne – Schuller
122 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team Saxo Bank 0:03:01
123 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Katusha
124 Tom Leezer (Ned) Rabobank 0:04:48
125 Nikolas Maes (Bel) Quick Step 0:05:39
126 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun 0:06:24
127 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun
128 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 0:07:13
129 Maxime Vantomme (Bel) Team Katusha
130 Vicente Reynes Mimo (Spa) Team HTC – Columbia 0:07:15
131 Guillaume Faucon (Fra) Big Mat – Auber 93
132 Andreas Stauff (Ger) Quick Step
133 Kenny Dehaes (Bel) Omega Pharma-Lotto
134 Maxime Méderel (Fra) Big Mat – Auber 93
135 Adam Blythe (GBr) Omega Pharma-Lotto
136 Tom Boonen (Bel) Quick Step
137 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto
138 Francesco Chicchi (Ita) Liquigas-Doimo
139 Christopher Butler (USA) BMC Racing Team
140 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Professional Cycling Team
141 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank
142 Chad Beyer (USA) BMC Racing Team
143 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale
144 Gatis Smukulis (Lat) AG2R La Mondiale
145 Mauro Da Dalto (Ita) Lampre-Farnese Vini
146 Arnaud Molmy (Fra) Roubaix Lille Metropole
147 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Doimo
148 Stéphane Bonsergent (Fra) Bretagne – Schuller
149 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller
150 Mitchell Docker (Aus) Skil – Shimano
151 Robert Wagner (Ger) Skil – Shimano
152 Perrig Quemeneur (Fra) Bbox Bouygues Telecom
153 Albert Timmer (Ned) Skil – Shimano
154 Thomas Voeckler (Fra) Bbox Bouygues Telecom
155 Nick Nuyens (Bel) Rabobank
156 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
157 Rick Flens (Ned) Rabobank
158 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank
159 Ivan Rovny (Rus) Team Radioshack
160 Benoït Vaugrenard (Fra) Française Des Jeux
161 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Transitions
162 Roger Kluge (Ger) Team Milram 0:07:21
163 Michael Mørkøv (Den) Team Saxo Bank
164 Simon Geschke (Ger) Skil – Shimano 0:10:01
165 Travis Meyer (Aus) Garmin – Transitions 0:10:27
166 Jonas Aaen Jørgensen (Den) Team Saxo Bank
167 Kevin Hulsmans (Bel) Quick Step 0:11:46
168 Stéphane Poulhies (Fra) Saur – Sojasun 0:12:20
169 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha
170 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank
171 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team
172 David Loosli (Swi) Lampre-Farnese Vini
173 Adriano Malori (Ita) Lampre – Farnese
DNF Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre-Farnese Vini
DNF Tristan Valentin (Fra) Cofidis, le Credit en Ligne
DNF Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale
DNF Nicolas Portal (Fra) Sky Professional Cycling Team
DNF Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
DNF Alberto Losada Alguacil (Spa) Caisse d’Epargne
DNF Ricardo Van Der Velde (Ned) Garmin – Transitions
DNF Frantisek Rabon (Cze) Team HTC – Columbia
DNF Florian Guillou (Fra) Bretagne – Schuller
DNF Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
DNF Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Professional Cycling Team
DNF Jeffry Louder (USA) BMC Racing Team
DNF Cole House (USA) BMC Racing Team
DNF Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Doimo
DNF Jos Van Emden (Ned) Rabobank
DNF Alexandre Lemair (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Markus Eichler (Ger) Team Milram