Koncern wypożyczalni samochodów – Europcar potwierdził w komunikacie prasowym, że dyrektor generalny firmy, Philippe Guillemot  podpisał trzyletni kontrakt z Jeanem-René Bernaudeau w sprawie przejęcia ekipy BBOX Bouygues Telecom oraz zostania nowym sponsorem tytularnym francuskiego zespołu.

Drużyna pojawiła się profesjonalnym peletonie w 2000r. najpierw pod nazwą Bonjour, następnie Brioches La Boulangère.

„To ogromna ulga„, powiedział kapitan zespołu Thomas Voeckler, który zgodził się dołączyć do Cofidisu, w razie rozpadu zespołu.. „Szczerze mówiąc, nie wierzyłem że rozwiązanie może przyjść tak szybko. Jestem wdzięczny ludziom z Europcar, którzy zorganizowali wszystko w ciągu trzech dni.”

Wybawienie dla ekipy przyszło ponoć po tym jak prezydent Europcar, miłośnik kolarstwo zobaczył artykuł w prasie o prawdopodobnym rozpadzie zespołu.

Bernaudeau odmówił ujawnienia budżetu jego nowego zespołu. „To nie jest ogromny budżet, ale z pewnością wystarczy nam na wszystkie wydatki w nowym sezonie„, powiedział Voeckler, który dołączył do zespołu z młodzieżowej fili, Vendée U w 1999 roku i od tego czasu pozostał wierny tej samej drużynie.

Jednak warunkiem aby Europcar został nowym sponsorem ekipy, było pozostanie Thomasa Voecklera, który był już dogadany z Cofidisem. „Nie mógłbym popatrzeć w lustro, gdybym pozostawił pięćdziesiąt osób na bezrobociu,” wyjaśnia mistrz Francji.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments