Adrian Karpiuk następny sezon we francuskim peletonie spędzi w ekipie Team Vulco-VC Vaulx-en-Velin. W tym sezonie Polak reprezentował barwy, UC Aubenas.

26-latek który w przeszłości występował w klubie Azalia Brzóza Królewska w tym sezonie ma na koncie kilka dobrych wyników.

W lecie Polak triumfował w klasyku Grand Prix Souvenir Marius Vial aux Avenières, w którym pokonał Litwina – Edgarasa Kovaliovasa oraz Francuza – Cédrica Fayolle (Grenoble MC 38). W klasyku Grand Prix de Charvieu-Chavagneux – Memoriał Daniela Bennett (kat. Elite National – najwyższa we francuskim kolarstwie amatorskim) zajął bardzo dobre 5. miejsce. Wygrał wtedy Daniel Teklehaimanot (Szkółka UCI – Centre Mondial du Cyclisme). Irańczyk pokonał Paula Moucheraud (Chavieu-Chavagneux IC) oraz Nicolasa Queyranne (Team Vulco-VC Vaulx-en-Velin).

Team Vulco-VC Vaulx-en-Velin, to ekipa która posiada status DN1, który upoważnia ekipy do startu w Pucharach Francji oraz częstszych startów w wyścigach klasy 2.2 UCI. Razem z Polakiem, z UC Aubenas odejdzie Łotysz, Martins Trautmanis. Nowym nabytkiem Team Vulco jest również Nowozelandczyk Sam Lindsay, który trafił tam z VCC Morteau-Montbenoît.

Poprzedni artykułEuropcar ratuje Bbox
Następny artykułOscar Pereiro kończy karierę
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments