Oscar Pereiro zakończy swoją karierę kolarską udziałem w Criterium Internacional de la Comunitat Valenciana.

Pereiro jest regularnym gościem na kryterium w Walencji. W tym roku Pereiro chce zrobić niespodziankę organizatorowi Javier’owi Castellar’owi, wyrazić swój głęboki szacunek dla niego i podarować mu swoją koszulkę Astany, którą nosił podczas Tour de Pologne (to był ostatni etapowy wyścig Pereiro).

Jestem zadowolony, że w ostatnim roku mogłem jeździć w Astanie, ale czas iść odpocząć i zwolnić miejsce w peletonie dla młodszych zawodników”, powiedział Pereiro. „Z pewnością nie będzie żadnych powrotów w przyszłym roku. Nie wiem dokładnie, co przyniesie przyszłość, ale przez długi czas uprawiałem tylko kolarstwo, kosztem na przykład piłki nożnej, czas to zmienić”.

Wśród  największych sukcesów Pereiro należy wymienić: zwycięstwo w Tour de France 2006, tytuł Mistrza Hiszpanii U23 w Cyclo-Crossie (1998), Classique des Alpes (2004), 10. miejsce w Tour de France (2004, 2005), 2. miejsce w Tour du Limousin (2007), 3. miejsce w Szosowych Mistrzostwach Hiszpanii (2008).

Kryterium w Walencji zawsze obfituje w niespodzianki. Po tym jak Oscar Freire konkurował z końmi wyścigowymi, a Alejandro Valverde nie dał rady w wyścigu z psim zaprzęgiem, w tym roku Ivan’owi Basso przyjdzie rywalizować z łyżwiarzami szybkimi na rolkach. Organizator Javier Castellar, co roku organizuje nowe wyzwania dla zawodowych kolarzy.

Galopente

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments