Wojciech Halejak wygrał dystans GIGA podczas ostatniej edycji Bike Maraton w Karpaczu. Na, krótszym dystansie – MEDIO triumfował drugi z naszych zawodników Marek Rutkiewicz.

– Do wyścigu przystąpiłem na dużym luzie, wiadomo, że to już końcówka sezonu i taki start to bardziej forma aktywnego spędzenia czasu, niż nastawianie się na ostre ściganie. Piękna pogoda, świetna górzysta trasa, czego chcieć więcej. Forma jeszcze dopisuje, dlatego udało mi się wygrać. Cały czas kontrolowałem poczynania rywali i niezagrożony dotarłem do mety – powiedział Wojtek Halejak.

– Starty w maratonach MTB są dla mnie czymś nowym. Wiadomo, że sezon szosowy w Polsce się już zakończył i trzeba wykorzystać to co mamy. Dzięki takim imprezom, można stopniowo schodzić z formą do okresu, w którym będą tylko same przejażdżki – opowiada Rutkiewicz.

– Musze przyznać, że zawodnicy są bardzo dobrze przygotowani i rywalizacja stoi na wysokim poziomie. Ja nie ścigam się na co dzień w MTB, więc często tracę na technicznych odcinkach typu kamieniste podjazdy, czy zjazdy. Staram się natomiast nadrabiać na szutrach – dodał kolarz Mróz ActiveJet.

Obaj zawodnicy wezmą udział za tydzień w Uphill Stożek – krótkiej czasówce MTB, której trasa prowadzi cały czas pod górę.

Źródło: mrozaction.pl