Team Sky ogłosił trzy transfery na sezon 2011. Brytyjski zespół wzmacnia się na swój drugi sezon w zawodowym peletonie.

Brytyjczycy podpisali kontrakt z młodym góralem z Kolumbii,  Rigoberto Uranem, hiszpańskim weteranem Xabierem Zandio oraz nadzieją brytyjskiego kolarstwa, Alexem Dowsettem.

21-letni Dowsett wygrał w tym roku mistrzostwa Europy do lat 23 na czas i jest jednym z faworytów w środowym wyścigu podczas mistrzostw świata w Australii.  W tym sezonie ścigał się dla Trek-Livestrong. Teraz zwiększy liczbę Brytyjczyków w zespole do dziewięciu, sześciu z nich ma mniej niż 25 lat.

Uran ma 23 lata, ale został zawodowcem w 2006 roku. Był trzeci w  Giro di Lombardia w 2008 roku. Zawodnik odrzucił ofertę Movistar i podpisał kontrakt z Team Sky. Zandio również wybrał Team Sky po pięciu latach spędzonych w Caisse d’Epargne.

“Te kontrakty wzmocnią nasz skład w naszym drugim sezonie w ProTour. Rigoberto i Xabier przyszli z Caisse d’Epargne i będą walczyć na górskich odcinkach w Wielkich Tourach. Właśnie w tych wyścigach chcemy się poprawić,” powiedział szef ekipy, Dave Brailsford w oświadczeniu wydanym przez zespół.

“Rigoberto jest super utalentowanym zawodnikiem, który ma kilka świetnych wyników na swoim koncie i cieszymy się, że związał swoją przyszłość z Team Sky. To młody zawodnik z fantastycznymi perspektywami. Xabier jest solidnym góralem, który przynosi nam prawdziwe doświadczenie. Będzie naszym kapitanem na najtrudniejszych, górskich odcinkach w dużych wyścigach.”

“Cieszę się, że Alex przenosi się do nas, bo jest młodym zawodnikiem, który przeszedł przez brytyjski system szkoleniowy śpiewająco i pasuje do naszego składu. On jest naprawdę uniwersalnym zawodnikiem, takim jakiego szukamy. Mam nadzieję że w Team Sky rozwinie swój potencjał.