Fabian Cancellara (Saxo Bank) określiła swoje ambicje na tegoroczne mistrzostwach świata w Australii. Szwajcarski zawodnik pojedzie w czwartek po swój czwarty sukces w wyścigu na czas, jednak teraz ma także chęć zwyciężyć rywalizację ze startu wspólnego.

“Chcę zapisać się tutaj na kartach historii,” opowiada Cancellara na konferencji prasowej w Geelong. “Jeśli pokonam Michaela Rogersa, która wygrał wyścig z czasem trzy razy, byłoby fajnie.”

Cancellara, który wygrał tęczową koszulkę w 2006, 2007 i 2009 roku, w gronie faworytów wymienia swojego klubowego kolegę z Saxo Banku, Richiego Porte “W tym sezonie zaskoczył cały zespół i kolarski świat. Mówię tu o jego znakomitym występie w Giro d’Italia, a także o reszcie sezonu,” powiedział Cancellara. “Dla mnie w pierwszym roku w zawodowym peletonie, taki sezon to marzenie.”

Tony Martin (Columbia-HTC) jest szeroko reklamowany na faworyta do sukcesu w czasówce, jednak Cancellara był sceptyczny co do dokładności przygotowania niemieckiego zawodnika. “Tony Martin jest coraz lepszy, ale nie rozumiem, dlaczego nie ukończył Tour of Britain, skoro była tam bardzo podobna czasówka do tej w Geelong,” powiedział.

“Jest około 10 facetów, którzy naprawdę są w stanie wygrać ten wyścig. Jednak jest to całkiem inny wyścig do tego z przed roku gdzie byłem zdecydowanym faworytem,” zakończył.