Jak informowaliśmy  15.09 br., do nowo formowanego składu  ekipy CCC Polsat Polkowice został pozyskany aktualny Mistrz Polski,  Jacek Morajko, który podpisał z Klubem roczny  kontrakt na starty w sezonie kolarskim  2011 .

O podpisanie kontraktu z Jackiem Morajko, jednym z najlepszych polskich kolarzy w sezonie 2010 zabiegało wiele ekip, również z zagranicy. Najbardziej korzystne warunki zaproponowała ekipa CCC Polsat Polkowice i właśnie z nią podpisał kontrakt.  Jednak w ostatnim czasie, Jacek Morajko otrzymał kolejną, bardzo interesującą ofertę od ekipy kolarskiej ubiegającej się w sezonie 2011 o status ekipy Pro Tour.  W związku z powyższym zwrócił się z prośbą do Pana Dariusza Miłka, głównego sponsora ekipy o porozumienie w sprawie rozwiązania kontraktu z polkowicką drużyną. Po długich i bardzo wyczerpujących rozmowach Pan Dariusz Miłek, nie chcąc zatrzymywać dalszego rozwoju sportowego i kariery kolarskiej  Jacka Morajki, przychylił się do jego prośby i wyraził zgodę na rozwiązanie ważnego kontraktu z drużyną CCC Polsat Polkowice.

Jestem bardzo wdzięczny Panu Dariuszowi Miłkowi, że zechciał rozwiązać ze mną kontrakt z ekipą CCC Polsat Polkowice – powiedział portalowi Jacek Morajko. To dla mnie bardzo ważne, że dalszy rozwój mojej kariery kolarskiej będę mógł prowadzić w ekipie Pro Tour. Mimo, że podpisany już wcześniej kontrakt z ekipą CCC był dla mnie bardzo korzystny to jednak zależy mi bardzo bym mógł dalej się rozwijać a starty w gronie ekip Pro Tour w wielkich wyścigach  będą w tym pomocne. I właśnie takie argumenty przekonały Pana Miłka, za co jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, „Moraj” od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy Pegasus Racing.

Źródło: CCC Polsat

Foto: Robert Słupik

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
Artur

gratulacje dla Jacka, a co z Markiem Rutkiewiczem? cos wiadomo gdzie bedzie jezdzil?