Alessandro Petacchi (Lampre-Farnese Vini) przyleciał do Sewilli na wyścig Vuelta a España, ale jego udział w hiszpańskiej imprezie pozostaje w sferze wątpliwości. Zwycięzca klasyfikacji na najlepszego sprintera Tour de France, był przesłuchiwany przez śledczych Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI) w Rzymie. Włoch zeznawał w sprawie jego domniemanego udziału w aferze dopingowej.

Petacchi wcześniej odmówił odpowiedzi na pytania policji po rozpoczęciu formalnego dochodzenia w sprawie “stosowania niedozwolonych praktyk oraz substancji” przed rozpoczęciem tegorocznego Tour de France.

Petacchi jest podejrzany o stosowanie zabronionej substancji PFC (Perfluorocarbon). Mieszkanie kolarza zostało przeszukane w kwietniu. Drużyna Włoskiego sprintera, Lampre-Farnese Vini oficjalnie zgłosiła go do udziału w wyścigu Vuelta a Espana i ma w sobotę stanąć na starcie wyścigu dookoła Hiszpanii, lecz CONI może mu to uniemożliwić ze względu konieczność stawienia się przed trybunałem ds. dopingu.

Tymczasem “La Repubblica” poinformowała, że były kolega z drużyny Petacchiego, Lorenzo Bernucci który był również przesłuchiwany przez CONI, przyznał się do stosowania środków dopingowych.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments