Stijn Devolder (Quick Step) ma na celu mistrzostwo Belgii w jeździe na czas. Od nowego sezonu kolarz Vacansoleil chce dołączyć właśnie to osiągnięcie, do swojego tytułu mistrza kraju w wyścigu ze startu wspólnego, który już posiada. Dla Devoldera to jedyne pocieszenie z tego sezonu, po bardzo słabych występach w jego koronnych wyścigach – wiosennych klasykach.

Nikt jeszcze nie zdobył tego tytułu w tym samym sezonie od momentu rozpoczęcia mistrzostw Belgii w jeździe na czas w 1997 roku. Devolder jest jedynym kolarzem, który zdobył tytuł mistrza Belgi w wyścigu ze startu wspólnego, oraz na czas (2008). Teraz chce osiągnąć to w jednym roku, a pomóc ma mu w tym 46 km trasa którą bardzo dobrze zna.

“Podoba mi się ten odcinek“, powiedział Devolder. “Nie będę zaprzeczał, że jest to dla mnie wielkim marzeniem, nosić koszulkę mistrzostwa Belgi zarówno w jeździe na czas i ze startu wspólnego.”

Moje przygotowania do tego wyścigu będą doskonałe. Mam nadzieję, że znajdę dobry rytm od pierwszego kilometra i potem po prostu będę mieć trochę szczęścia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments