Stephane Poulhies (Saur-Sojasun) po sprincie z dużej grupy wygrał 1. etap wyścigu Tour de l’Ain z metą w St Vulbas. 25-letni Francuz pokonał Romaina Feillu (Vacansoleil) oraz Jean-Lou Païani (Reprezentacja Francji Młodzieżowców). Nowym liderem, zgodnie z naszymi wczorajszymi przypuszczeniami został Romain Feillu.

Kolarze mieli dziś do pokonania odcinek z Lagnieu do Saint-Vulbas o długości144.4km. Etap kontrolowały ekipy sprinterów, Vacansoleil które pracowało na Romaina Feillu z szansami na objęcie fotela lidera oraz Saur-Sojasun, z szybkim Stephanem Poulhies. Były kolarz Ag2r La Mondiale dzięki rozprowadzeniu Laurenta Mangel (Saur – Sojasun), pokonał lidera Tour de France z 2008 roku, Romaina Feillu. Trzeci był 23 letni Jean-Lou Païani.

Feillu dzięki drugiej lokacie, zdobył sześciosekundową bonifikatę, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej wysunął się przed zwycięzcę wczorajszego prologu, Haimara Zubeldię (Team RadioShack) natomiast drugi we wczorajszym prologu, 19 letni Wilco Kelderman (Rabobank Continental) zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej z tym samym czasem co Zubeldia.

Jutro drugi, płaski 138.8km etap z Le Parc Des Oiseaux do Trevoux.