Po miesiącach spekulacji, ekipa Caisse d’Epargne ogłosiła, że nowym sponsorem drużyny będzie gigant telekomunikacyjny, firma Telefonica. Hiszpańska drużyna od 1 stycznia 2011 będzie nosić nazwę Team Movistar. Wysokość budżetu oraz czas trwania umowy z Telefonicą, nie jest jeszcze znana.

Caisse d’Epargne ogłosiło na początku roku, że wycofuje się z kolarstwa. Od tego czasu szef zespołu, Eusebio Unzué walczył, aby znaleźć nowego sponsora tytularnego dla swojej drużyny z wieloma gwiazdami, w tym z Luisem Leonem Sanchezem, o którego zabiegały inne zespoły. Zaznaczył również, że musiał podjąć tę decyzję do 15 sierpnia, tak aby w razie niepowodzenia, zawodnicy mieli czas na znalezienie nowego pracodawcy.

Znalezienie nowego sponsora z pewnością sprawi, że Sanchez oraz jego hiszpańscy koledzy pozostaną w zespole, przynajmniej przez kolejny rok.

Hiszpańska drużyna rozpoczęła swoje istnienie pod nazwą Reynolds w 1980 r., a następnie był sponsorowany przez Banesto i Iles Baleares. Następnie w 2006 roku zespół przejął francuski bank. Caisse d’Epargne ujawnił w styczniu, że przestanie współpracować z zespołem.

W czerwcu lider zespołu Alejandro Valverde otrzymał dwa lata zawieszenia od Trybunał Arbitrażowego do Spraw Sportu za udział w aferze dopingowej Operación Puerto.

Informacja o nowym sponsorze ekipy cieszy z pewnością Michała Kwiatkowskiego, który ściga się obecnie w filii ekipy, drużynie Caja Rural, a od sezonu 2011 ma być już członkiem ekipy Team Movistar.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments