Romain Feillu (Vacansoleil Pro Cycling Team), wygrał 2. etap wyścigu Tour de l’Ain. Francuz pokonał swoich rodaków, Steve`a Chainela (BBox Bouygues Telecom) oraz Tonego Gallopin (Cofidis, Le Credit En Ligne). Dzięki zwycięstwu, Feillu umocnił się na pozycji lidera.

Kolarze mieli do pokonania odcinek z Le Parc Des Oiseaux do Trevoux o długości 138.8km. Na pierwszych kilometrach zaatakowała trójka harcowników: Thomas Voeckler (BBox Bouygues Telecom), Yevgeniv Sladkov (Reprezentacja Kazachstanu) oraz Aleksejs Saramotins (Team HTC – Columbia). Jednak peleton, głównie za sprawą ekip Vacansoleil oraz Saur-Sojasun schwytał czołówkę kilkanaście kilometrów przed kreską.

Niewielkie wzniesienie na ostatnim kilometrze wykorzystał lider, Romain Feillu który zdecydował się na długi finisz. Za nim podążył specjalista od klasyków, Steve Chanel. Były lider wyścigu Tour de France wykorzystał swoją szybkość i na mecie zameldował się z jednosekundową przewagą nad Chainelem oraz peletonem, który przyprowadził młody Tony Gallopin.

Feillu dzięki bonifikacie umocnił się na pozycji lidera. Gallopin jest drugi i do swojego rodaka traci 12 sekund. Zwycięzca prologu, Haimar Zubeldia (Team RadioShack) jest trzeci, 15 sekund za liderem.

Jutro przedostatni, najdłuższy etap o długości 164,5 km z Montmerle-Sur-Saone do Arbent. W końcówce pojawi się kilka podjazdów. Odcinek raczej dla kolarzy klasycznych np. dla drugiego dziś Steva Chainel.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments