Romain Sicard przedłużył kontrakt z ekipą Euskaltel-Euskadi. 22-letek z Bayonne zostanie z baskijskim zespołem do końca 2012 r., z możliwością przedłużenia kontraktu o kolejne dwa sezony.

Sicard jest mistrzem świata U-23 i zwycięzcą wyścigu Tour de l’Avenir. W tym sezonie znakomicie pokazał się w wyścigu Criterium du Dauphiné Libere gdzie zajął 2 miejsce na jednym z etapów oraz uplasował się na 11. pozycji w końcowej klasyfikacji generalnej.

“W tym zespole mogę wciąż się rozwijać i dojrzewać jako kolarz“, powiedział Sicard. “Ekipa wspierała mnie kiedy ścigałem się jeszcze w kontynentalnej ekipie Orbea. Bardzo dobrze czuje się w Euskaltelu. To jeden z najlepszych zespołów na świecie i na dodatek ma do mnie ogromne zaufanie. ”

Euskaltel-Euskadi podpisało nowe umowy również z Igorem Antonem i Egoi Martinezem. Anton wygrał etap w Vuelta a Castilla y León w tym sezonie i nadal chciał zostać z „pomarańczowymi”. “Czuje się bardzo komfortowo w zespole i doceniają mnie i mają zaufanie do moich możliwości”, powiedział.

Martinez potwierdza stwierdzenia swojego rodaka, “Myślę, że odnowienie kontraktu jest logiczne, biorąc pod uwagę jakim jestem typem zawodnika. Ja już wbudowałem się w ten zespół. “wyjaśnił.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments