Dariusz Baranowski, jeden z najlepszych polskich kolarzy, trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne, będzie ekspertem Eurosportu podczas rozpoczynającego się w niedzielę 67. Tour de Pologne.

Baranowski, obecne jeżdżący w barwach grupy Romet, nie znalazł uznania w oczach selekcjonera kadry narodowej Piotra Wadeckiego i nie wystąpi w barwach reprezentacji Polski w naszym narodowym tourze, co pozwoli mu przejechać wyścig z telewidzami Eurosportu!

Dariusz Baranowski będzie komentował wydarzenia TdP wraz z Tomaszem Jarońskim ze studia w Warszawie. Trasę z kolumną wyścigu przemierzy natomiast Adam Probosz, który będzie przekazywał widzom najświeższe ciekawostki i komentarze z trwającej rywalizacji.

Eurosport rozpocznie relacje z wyścigu w drugim dniu imprezy (poniedziałek, 2 sierpnia) o godz. 16.45, skrótem najważniejszych, niedzielnych wydarzeń, by o godz. 17.30 rozpocząć bezpośredni przekaz z trasy drugiego etapu z metą w Dąbrowie Górniczej.

Transmisje z etapów 3.,4., i 5. rozpoczną się o tej samej godzinie w kanale Eurosport. Etapy 6. i 7. będą relacjonowane na żywo w Eurosport 2, ale tuż po ich zakończeniu widzowie Eurosportu obejrzą w retransmisjach przebieg ostatnich etapów. Wieczorem na stronie eurosport.pl pojawi się wideo-komentarz Dariusza Baranowskiego

Po każdym etapie na stronie www.eurosport.pl emitowana będzie rozmowa-komentarz Tomasza Jarońskiego z Dariuszem Baranowskim, popularnym “Rybą”, na temat przebiegu rywalizacji na trasie wyścigu.