Już w niedzielę, 1 sierpnia rozpocznie się kolarska uczta – 67 Tour de Pologne. Barwny peleton przejedzie przez Mazowsze. Pierwszy etap z Sochaczewa do Warszawy liczy 175 kilometrów.

Pierwsza odsłona Tour de Pologne to płaski odcinek z Sochaczewa do Warszawy. Meta wyścigu została usytuowana w tym samym miejscu co w roku ubiegłym, na Placu Trzech Krzyży.

Na trasie etapu znajdują się trzy premie specjalne:

– Premia Specjalna Fryderyka Chopina – Żelazowa Wola (132 km)

– Premia Specjalna – Konstancin Jeziorna (91,8 km)

– Premia Specjalna 66 Rocznicy Powstania Warszawskiego – Warszawa (133 km)

Ponadto, kolarze  będą mogli zdobywać punkty na premiach lotnych:

– Błonie (41,1 km)

– Pruszków (62,1 km)

– Lotna Premia Fiat – Warszawa (150,7 km)

O różową koszulkę najlepszego górala zawodnicy powalczą w Warszawie. Górska premia 3 kategorii została usytuowana na 165 kilometrze.

Start ostry nastąpi o godzinie 15:00, zaś na mecie w Warszawie pierwszy zawodnik powinien się zameldować ok. 18:50.

Według nas przebieg etapu będzie następujący: ucieczka, pogoń, złapanie ucieczki na dwie, trzy rundy przed końcem, finisz z peletonu.

Faworytem do etapowego triumfu jest na pewno Andre Greipel (HTC-Columbia), który w tym sezonie ma najwięcej zwycięstw na swoim koncie, czternaście. Na pewno szyki będzie chciał mu pokrzyżować zeszłoroczny triumfator warszawskiego etapu, Borut Bozic (Vacansoleil), a także rewelacja tego sezonu, Peter Sagan (Liquigas). Do walki mogą się włączyć: Daniele Bennati (Liquigas), Graeme Brown (Rabobank), Alan Davis (Astana). My liczymy na dobrą jazdę naszych rodaków.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia internetowej relacji na żywo z 1 etapu Tour de Pologne, od godziny 15:00. Szczegóły > tutaj

.

Mapa 1 etapu > tutaj

Profil 1 etapu > tutaj

Lista startowa > tutaj

Plan transmisji telewizyjnych > tutaj

Zakładka poświęcona Tour de Pologne > tutaj


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments