Zakończył się już 1. dzień rozgrywanych w Podgórzynie-Borowicach Górskich Mistrzostw Polski. W rywalizacji Juniorów, zgodnie z naszymi przypuszczeniami najlepszy okazał się Marek Kulas (Flota Gdynia). W wyścigu Juniorów Młodszych, zgodnie z naszymi typami w prezentacji wyścigu, zwyciężył Szymon Rekita (LKS Styropol Biskupiec).

Jako pierwsi na trasę wyruszyli Juniorzy Młodsi, którzy do pokonania mieli 5 rund po 14,5 km dając w sumie 72,5 km. Zawodników nie rozpieszczała dziś pogoda. Nad Karkonoszami górowało rozpalone słońce, a temperatura oscylowała w granicach 35 stopni Celsjusza.

Mniej więcej w połowie, zaatakowała trójka w składzie: Szymon Rekita (LKK Styropol Warmia Biskupiec), Tomasz Mickiewicz (Ogniwo Boxmet Dzierżoniów) i Marcin Bijak (Zagłebie Sosnowiec). Kłopoty z utrzymaniem w czołówce miał kolarz z Górnego Śląska i ostatecznie wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski.

O złoto wciąż walczył Rekita oraz Mickiewicz. Na ostatnim podjeździe z sił opadł Tomasz,  syn znakomitego sprintera – Jacka Mickiewicza. Ze złotego medalu i tytułu Górskiego Mistrza Polski cieszył się, samotnie przekraczający linię mety – Szymon Rekita.

W południe do rywalizacji przystąpili Juniorzy. Słońce przygrzewało jeszcze mocniej niż w 1. wyścigu dnia, dlatego na 155. kolarzy którzy wystartowali w wyścigu, rywalizację ukończyło zaledwie 61.

Juniorzy do pokonania mięli 7 rund, w sumie 101,5 km.

Już w pierwszej fazie wyścigu, na czele pojawił się Michał Kosior (KS Pogoń Mostostal Puławy). Zawodnik z Mazowsza utrzymywał się długo na czele. Znakomitą jazdą popisał się Marek Kulas, który na 3-4 rundzie jechał na około 10. pozycji tracąc do Kosiora nawet 3. minuty. Jednak ostatnie rundy to popis syna Marka Kulasa Seniora, zwycięzcy wyścigu Tour de Pologne z 1986 roku, który jak pachołki mijał rywali, doganiając w konsekwencji prowadzącego Michała Kosiora. Srebro zdobył kolarz KS Pogoń Mostostal Puławy. Brąz jego klubowy kolega, Grzegorz Haba.

Pełne wyniki znajdziesz > tutaj

Galeria zdjęć z wyścigu juniorów > tutaj

Galeria zdjęć z wyścigu juniorów młodszych > tutaj

Autorem zdjęć jest  Paweł Krygier (www.kolarski.pl)