Białorusin Jewhen Hutarowicz będzie kapitanem protourowego zespołu Francaise des Jeux na rozpoczynający się 1 sierpnia 67. Tour de Pologne UCI ProTour.

Francuzi liczą również na doświadczenie swojego rodaka Frederica Guesdona, który przed rokiem był najwyżej sklasyfikowanym kolarzem “koniczynek”.

Hutarowicz to bardzo dobry sprinter, który w tym sezonie odniósł już trzy zwycięstwa, triumfując na dwóch etapach wyścigu Tour Mediterraneen oraz na etapie Circuit de Lorraine. W 2008 roku startował już w Tour de Pologne i pokazał się z dobrej strony zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej.

Kapitanem ekipy jest Guesdon, który już kilkukrotnie startował w Polsce. 39-latek jest już u schyłku kariery, jednak nadal potrafi zaskoczyć formą swoich młodszych kolegów. Na starcie w Sochaczewie zobaczymy także mistrza Finlandii w swoim charakterystycznym stroju. Mowa tu o Jussi Veikkaneni, który również w tym roku wygrywał etap na trasie Tour Mediterraneen.

Po raz trzeci z rzędu w naszym narodowym Tourze pojawi się Nowozelandczyk Timothy Guedsell. W składzie na Tour de Pologne znaleźli się również Francuzi -Arnaud Gerrard i Francis Mourey, Belg Gianni Meersman oraz debiutujący w TdP Francuz Olivier Bonnair.

Miło nam poinformować, iż z Tour de Pologne, podobnie jak w zeszłym roku, przeprowadzimy internetową relację na żywo, z każdego etapu. Minuta po minucie, kilometr po kilometrze. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Info: Lang Team


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments