Andrea Guardini (Casati NGC) wygrał trzeci etap wyścigu Girobio. Włoch po zaciętym finiszu z dużej grupy odniósł swoje dziesiąte zwycięstwo w sezonie. Drugie miejsce zajął Giacomo Nizzolo (UC Trevigiani Dynamon Bottoli). Trzeci był Nicola Ruffoni (Gavardo Tecmor ASD). Liderem pozostał Gianluca Leonardi (Marchiol-Pasta Montegrappa-Orogildo).

Kolarze mięli do pokonania dziś 155 km z Salsomaggiore do Gedhi. Na ostatnich kilometrach doszło do wielu ataków. W końcu z przodu pojawiła się piątka kolarzy z Guardinim w składzie. Za nimi podążała kolejna mniejsza grupka pościgowa z Piotrem Gawrońskim (Mgkvis Norda Pacific).

Na ostatnich metrach, z przodu stworzyła się 14-osobowa grupa, która między sobą walczyła o zwycięstwo etapowe. Najlepiej finiszował Andrea Guardini, pokonując swoich rodaków Giacomo Nizzolo oraz Nicole Ruffoniego. Piotr Gawroński zajął dobre 11. miejsce.

Zwycięzca wczorajszego etapu Ginaluca Leonardi z byłej ekipy Macieja Paterskiego – Marchiol Pasta Montegrappa, który stracił 41 sekund, ale zdołał utrzymać prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Jutro czwarty etap z Peschiera del Garda do Gallio. Etap zakończy się w Dolomitach i jest pierwszym górskim etapem w Girobio 2010 .

Foto: www.girobio.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments