W piątek odbyły się dwa etapy wyścigu „Kurierów”. Poranną czasówkę zwyciężył Rafał Majka (Reprezentacja Polski), a etap ze startu wspólnego Adrian Honkisz (Reprezentacja Polski), który objął prowadzenie w „generalce”.

Drugi etap to czasówka z Knurowa do Ochotnicy Górnej o długości 7,5 km. Najszybciej ten dystans pokonał Rafał Majka, który wyprzedził o 17 sekund Borislava Ivanova (Reprezentacja Bułgarii) oraz Sylwestra Janiszewskiego (Reprezentacja Polski).

Po południu kolarze ruszyli na kolejny, trzeci etap z miejscowości Sromowce Niżne do Jabłonki o długości 109 kilometrów. Na trasie do pokonania mieli premie górskie m.in. w Łapszance, Czarnej Górze oraz miejscowości Sierockie, która jest położona 1000 m.n.p.m.

Na metę dojechała ucieczka, z której najszybciej finiszował Ardian Honkisz, który na codzień reprezentuje barwy CCC Polsat, drugi był Stanislau Bazhkou (Reprezentacja Białorusi), a trzeci Kamil Zieliński (Reprezentacja Polski).

W „generalce” prowadzą dwaj kolarze CCC Polsat: Adrian Honkisz, za nim Kamil Zieliński ze stratą 12 sekund. Trzeci jest Sierhei Sakavets.

Jutro kolarze będą ścigać się po słowackich szosach. Etap Stara Bystrica – Dohńany liczy 127 kilometrów i zawiera dwie premie górskie.