Dominque Cornu (Skil-Shimano) wygrał 4. etap i został nowym liderem Tour of Belgium. Młody Belg wygrał dziś indywidualną jazdę na czas, pokonując Koosa Moerenhouta (Rabobank) oraz Stijna Devoldera (Quick Step).

Kolarze mieli  do pokonania 16.7 kilometra w Herzele. Pierwszy, dobry czas wykręcił Lieuwe Westra (Vanansoleil). Holender przez dłuższy czas mógł cieszyć się z pierwszej pozycji, dopóki na metę nie wjechał Stijn Devolder, który pobił czas Westry o 10 sekund. Taki sam czas jak specjalista od wiosennych klasyków wykręcił Koos Moerenhout, jednak Dominique Cornu pogodził dwójkę swoich rywali. Warto dodać że w 2006 roku, Cornu został mistrzem świata młodzieżowców w jeździe na czas.

Dotychczasowy lider Philippe Gilbert, który nie grzeszy umiejętnościami czasowca, zajął 33 pozycję ze stratą 56 sekund do zwycięzcy.

Cornu przystąpi do finałowego etapu Tour of Belgium w Ardenach z 4 sekundową przewagą  nad Koosem Moerenhoutem oraz Stijnem  Devolderem.

Poprzedni artykułTomasz Kiendyś najszybszy w drugim wyścigu Criterium Cuprum Cup
Następny artykułMaxime Monfort wygrał czasówkę Bayern-Rundfahrt. Dobra jazda Jarosława Marycza.