Jimmy Casper (Saur – Sojasun) sprawił sobie urodzinowy prezent, wygrywając 3. etap wyścigu dookoła Belgii. Doświadczony Francuz pokonał po finiszu z dużej grupy Danilo Napolitano (Team Katusha) oraz Gerta Steegmansa (Team RadioShack). W klasyfikacji generalnej, prowadzenie utrzymał faworyt gospodarzy – Philippe Gilbert (Omega Pharma-Lotto).

Kolarze podczas dzisiejszego etapu mieli do pokonania 192-kilometry z Knokke-Heist do Mechelen. Już na pierwszych kilometrach, do przodu wyrwała czwórka kolarzy: Pieter Vanspeybrouck (Topsport Vlaanderen – Mercator), Stijn Vandenbergh (Team Katusha), Jan Kuyckx (Qin Cycling Team) i Sven Renders (Willems Verandas). Czołówka dobrze współpracowała jednak profil etapu i peleton nie pozwolił jej na zbytnią szarżę. Już na 45 kilometrów przed metą, dzielna czwórka została skasowana co sprowokowało innych harcowników do ataków z peletonu. Aktywny był znany z wyścigów przełajowych Sven Nys (Landbouwkrediet).
Do mety w Mechelen, dojechała cała grupa gdzie o zwycięstwo na dzisiejszym etapie walczyli sprinterzy. Najlepszym z nich okazał się doświadczony Jimmy Casper, który sprawił sobie niezwykłą przyjemność odnosząc zwycięstwo w dniu swoich 32. urodzin. Francuz wyprzedził na mecie Danilo Napolitano i Gerta Steegmansa, natomiast koszulkę lider belgijskiego wyścigu zachował Philipe Gilbert.