Piątka naszych rodaków – występujących na co dzień we Francji sygnalizuje wysoką formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Kielcach.

Trójka z nich Piotr Polus (Mosaic-Diffusion-Top 16) oraz kolarze Albi Velo Sport –  zaplecza ekipy AG2R La Mondiale Grzegorz Kwiatkowski oraz Zbigniew Gucwa , rywalizowała w dwudniowym wyścigu Boucles du Printemps, który składał się z trzech etapów.

Pierwszy etap w sobotę o długości 149 kilometrów wygrał Fabien Taillefer (Team Véranda Rideau Sarthe) pokonując swojego kolegę z drużyny Kévina Denisa oraz Juliena Belgy (Vendée U). Najlepiej z Polaków pojechał Grzegorz Kwiatkowski, który ze stratą 30 sekund uplasował się na 12 pozycji. W peletonie który do zwycięzcy stracił 3 minuty i 19 sekund przyjechał Piotr Polus oraz Zbigniew Gucwa, którzy zajęli odpowiednio 36 i 37 miejsce.

W niedziele rano, zawodnicy rywalizowali w drużynowej jeździe na czas. Na blisko 25 kilometrowej trasie zwyciężyła ekipa Veranda Rideau Sarthe, pokonując ekipę Vende U o 4 sekundy. Na trzeciej pozycji uplasowała się ekipa Team U Nantes, tracąc do zwycięzcy 13 sekund. Ekipa Piotra Polusa, Mosaic-Diffusion-Top 16 zajęła 5 miejsce. Albi Velo Sport ze stratą 36 sekund do zwycięzców uplasowała się na 8 pozycji.

Po południu na kolarzy czekał ostatni, trzeci etap Boucles du Printemps. Na 100 kilometrowej trasie najlepiej spisał się Mickaël Meytou (Super U Maritime) pokonując byłego kolarza Cofidisu Médéric`a Clain (St Cyr Tours 37 Cyclisme) oraz Gwénaëla Teillet (Team U Nantes Atlantique). W czołówce przyjechał Świebodziczanin, Zbyszek Gucwa który zajął 6 miejsce. Piotr Polus był 15, a Grzegorz Kwiatkowski 26.

Grzegorz Kwiatkowski i Zbyszek Gucwa wezmą udział w rozpoczynającym się 28 maja Tour de Gironde (2.2 UCI). Oprócz kolarzy Albi Velo Sport, pojedzie również Michał Kwiatkowski (Caja Rural).

W klasyfikacji generalnej triumfował Gwenael Teillet (Team U Nantes Atlantique). Najlepiej z Polaków wypadł były zwycięzca klasyfikacji generalnej pucharu polski juniorów – Zbigniew Gucwa, zajmując 14 miejsce. Grzegorz Kwiatkowski uplasował się oczko niżej na 15 miejscu. Piotr Polus ukończył wyścig na 23 miejscu.

Tymczasem na północy Francji, Jakub Komar (CC Cambrai) po znakomitym występie w piątkowym Pucharze Francji DN2, wczoraj zajął 10 miejsce w Circuit du Pévèle à Bersée. Wygrał Belg, Jarl Salomein (Wielergroep Beveren 2000). Adam Gawlik (CC Cambrai) był 12.

Również na północy w memoriale Max`a Chovino dobrze zaprezentował się 20-letni Damian Miela (VC Evreux) zajmując 8 miejsce. Warto podkreślić że dla Damiana to pierwszy sezon po za krajem i we Francji dysponuje licencją 2 kategorii. Jednak we wczorajszym wyścigu kolarz z Wrocławia pokonał wielu kolarzy z 1. kategorii a uległ tylko dwójce zawodników z tą samą kategorią. Wygrał Emmanuel Bruand (VS Chartrain).

Poprzedni artykułWyniki 93 Giro d’Italia, 9 etap, kat. GT, 08-30.05.2010
Następny artykułAmgen Tour of California: Mark Cavendish wygrywa 1 etap. Zobacz to.