Podobnie jak przed rokiem, Jurij Metluszenko (Amore & Vita – CONAD) wygrał rozgrywany w Legnicy prolog, 32 kilometrowe kryterium  i został pierwszym liderem wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich.

Ukrainiec, triumfował zarówno w kryterium jaki i był najlepszy na kresce. Kolarzy nie rozpieszczały dziś warunki pogodowe. Prolog 45. edycji etapówki, został rozgrany w deszczu, który od samego rana wisiał nad Dolnym Śląskiem.

Wielu zawodników nie ryzykowało i po prostu wycofało się z rywalizacji, ponieważ prolog nie ma wpływu na klasyfikację generalną.

Wyścig był popisem kaskaderskich umiejętności kolarzy. Tempo na bardzo śliskiej nawierzchni dochodziło do 60-70 km/h.

Na punktowanych rundach najczujniejszy był doświadczony Ukrainiec Metluszenko, który na kilka rund przed końcem zapewnił sobie triumf w kryterium. Kolarz Amore & Vita-CONAD pokonał Sylwestra Janiszewskiego (CCC Polsat Polkowice) oraz Niemca, Dirka Mullera (Nutrixxion Sparkasse).

Trzy ostatnie rundy, to walka o poszczególne koszulki. Najlepszym młodzieżowceem okazał się Paweł Bernaś (Reprezentacja Polski), koszulkę górala zdobył Mateusz Komar (Mróz Active Jet), koszulkę lidera klasyfikacji punktowej założył Dirk Muller, a koszulkę lidera zdobył Metluszenko.

Pełne wyniki znajdziesz > tutaj

Prezentacja wyścigu > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments