Pascal Ackermann (Rad-Net Rose) wygrał drugi etap tegorocznego wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich! Andriy Kulyk (Kolss-BDC) dzięki bonifikacie nowym liderem klasyfikacji generalnej.

Drugi dzień zmagań w Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, to odcinek ze startem i metą w Polkowicach. Kolarze znów ścigali się na rundach, a na każdej czekała premia górska 3. kategorii w Grębocicach. W gruncie rzeczy, trasa była płaska i sprzyjała sprinterom.  Kolarze do pokonania mieli 155 kilometrów.

etap2Ucieczkę dnia utworzyli: Josef Cerny (CCC Sprandi Polkowice), Josef Hosek (Whirpool-Author), Andrii Brataszczuk (Kolss BDC) oraz Theo Reinhardt (Rad-Net). Początkowo próbował doskoczyć do nich Patryk Talaga (Cycling Academy p/b Peter Sagan), ale młody Polak szybko wrócił do peletonu.

Poczynania odjazdu kontrolowała ekipa ActiveJet Team. Strata zasadniczej grupy do czołówki oscylowała w granicach jednej minuty, ale 30 kilometrów przed końcem, nie było po nich już śladu.

Finałowe 10 kilometrów to festiwal ataków, ale żaden z zawodników, nie zdołał przeprowadzić skutecznej akcji. O etapowym triumfie, zadecydował pojedynek sprinterów. Najszybszy był zaledwie 21-letni Pascal Ackermann (Rad-Net Rose). Drugie miejsce zajął wczorajszy zwycięzca – Andriy Kulyk (Kolss-BDC) i dzięki bonifikacie został nowym liderem. Trzeci Alois Kankovsky (Whirpool Author), a czwarty dotychczasowy lider – Paweł Franczak (ActiveJet Team).