8-osobowy zespół CCC Sprandi Polkowice stanie na starcie jubileuszowej, 50.edycji Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich (2.2, 6-9 maja 2015).

Tegoroczna edycja wydaje się być bardzo otwarta – nie ma jazdy indywidualnej na czas, więc kluczowa będzie aktywna i agresywna jazda na pierwszych trzech, pagórkowatych etapach. Szczególnie trzeci odcinek wygląda na ciężki, z sześcioma podjazdami pierwszej kategorii. W wyścigu wystartuje trzon zespołu z Tour of Turkey, który bardzo dobrze sobie radził w rywalizacji z najlepszymi ekipami na świecie i dzielnie bronił wysokiej pozycji Davide Rebellina, w klasyfikacji generalnej. Dla naszej ekipy start w Grodach jest zawsze bardzo istotny, gdyż rozgrywa się w okolicach siedziby naszego sponsora i będziemy chcieli się pokazać z jak najlepszej strony – powiedział dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice, Piotr Wadecki.

Wszystkie etapy tegorocznej edycji wyścigu, rozgrywają się na rundach, wokół czterech miejscowości – Świdnicy, Polkowic, Dzierżoniowa i Legnicy. Na trasie pierwszych dwóch, ulokowane są premie górskie 2.kategorii (przekraczane 8 razy na 1.etapie i 6 razy na 2.etapie). Trzeciego dnia zmagań kolarze będą się wspinać na Przełęcz Waliborską i Srebrną Górę – oba podjazdy pokonają po 3 razy, czyli łącznie 6-krotnie zameldują się na szczycie. Finał zmagań to płaski etap na rundach w Legnicy.

Skróty z etapów będzie można obejrzeć codziennie wieczorem na TVP Wrocław i TVP Sport, odpowiednio o godz. 22:20 i 22:40. 10 maja zaprezentowany zostanie skrót całego wyścigu (o godz. 15:30 w TVP Sport i 18:00 w TVP Wrocław).

Tytułu sprzed roku będzie bronił kolarz CCC Sprandi Polkowice, Mateusz Taciak.

Skład na Wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich: Adrian Kurek, Mateusz Taciak, Adrian Honkisz, Tomasz Kiendyś, Stefan Schumacher, Leszek Pluciński, Josef Cerny, Jan Hirt

Program wyścigu:

Etap 1 – Świdnica – Świdnica (176km)
Etap 2 – Polkowice – Polkowice (155.4km)
Etap 3 – Dzierżoniów – Dzierżoniów (195km)
Etap 4 – Legnica – Legnica (90km)

 

Źródło: CCC Sprandi Polkowice

Poprzedni artykułMichał Kwiatkowski podsumowuje pierwszą część sezonu
Następny artykułIlnur Zakarin poprowadzi Katushę na Giro d’Italia
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments