Jonas Ahlstrand (Cofidis) po finiszu z grupki został zwycięzcą drugiego etapu wyścigu Cztery Dni Dunkierki. Liderem pozostał drugi dziś na kresce Bryan Coquard (Europcar).

W drugim dniu wyścigu 4 Jours de Dunkerque kolarze mieli do pokonania prawie 179 kilometrów z Fontaine au Pire do Maubeuge. Mimo trzech górskich premii należało się spodziewać jednak finiszu z peletonu.

Ucieczkę dnia tworzyli dziś: Maxime Renault (Auber 93), Julien Antomarchi (Roubaix), Fabricio Ferrari (Caja Rural) i Boris Dron (Wanty). Ich wysiłki zostały zniweczone przez sprinterskie ekipy.

Najszybszy na kresce okazał się dość niespodziewanie Jonas Ahlstrand (Cofidis), który pokonał lidera wyścigu – Bryana Coquarda (Europcar). Podium etapowe uzupełnił Benjamin Giraud (Team Marseille 13 KTM).

Wyniki drugiego etapu:

1    Jonas AHLSTRAND    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    4:13:50
2    Bryan COQUARD    TEAM EUROPCAR    0:00:00
3    Benjamin GIRAUD    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:00:00
4    Phil BAUHAUS    BORA-ARGON 18    0:00:00
5    Edward THEUNS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:00
6    Yauheni HUTAROVICH    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:00
7    Baptiste PLANCKAERT    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:00:00
8    Raymond KREDER    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:00
9    Clément VENTURINI    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:00
10    Roy JANS    WANTY – GROUPE GOBERT    0:00:00
11    Timothy DUPONT    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:00:00
12    Mads PEDERSEN    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:00:00
13    Michael VAN STAEYEN    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:00
14    Sébastien TURGOT    AG2R LA MONDIALE    0:00:00
15    Leonardo Fabio DUQUE    COLOMBIA    0:00:00
16    André LOOIJ    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:00
17    Alexis BODIOT    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:00:00
18    Olivier LE GAC    FDJ    0:00:00
19    Gediminas BAGDONAS    AG2R LA MONDIALE    0:00:00
20    Anthony MALDONADO    AUBER 93    0:00:00
21    Ignatas KONOVALOVAS    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:00:00
22    Ralf MATZKA    BORA-ARGON 18    0:00:00
23    Steve CHAINEL    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:00
24    Alexandre BLAIN    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:00:00
25    Julien EL FARES    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:00:00
26    David MENUT    AUBER 93    0:00:00
27    Tim KERKHOF    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:00
28    Wesley KREDER    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:00
29    José GONÇALVES    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:00:00
30    Florian VACHON    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:00
31    Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ    COLOMBIA    0:00:00
32    Amaury CAPIOT    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:00
33    Jimmy ENGOULVENT    TEAM EUROPCAR    0:00:00
34    David BOUCHER    FDJ    0:00:00
35    Steven TRONET    AUBER 93    0:00:00
36    Laurent PICHON    FDJ    0:00:09
37    Bjorn THURAU    BORA-ARGON 18    0:00:09
38    Angel MADRAZO RUIZ    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:00:09
39    Frederik BACKAERT    WANTY – GROUPE GOBERT    0:00:09
40    Guillaume LEVARLET    AUBER 93    0:00:09
41    Tim DECLERCQ    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:09
42    Evaldas SISKEVICIUS    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:00:09
43    Damien GAUDIN    AG2R LA MONDIALE    0:00:09
44    Stijn STEELS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:09
45    Rudy MOLARD    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:09
46    Pieter VANSPEYBROUCK    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:09
47    Julien DUVAL    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:00:09
48    Antoine DUCHESNE    TEAM EUROPCAR    0:00:09
49    Quentin JAUREGUI    AG2R LA MONDIALE    0:00:09
50    Jimmy TURGIS    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:00:09
51    Brice FEILLU    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:09
52    Dieter BOUVRY    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:00:09
53    Arnaud GERARD    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:09
54    Maurits LAMMERTINK    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:09
55    Christoph PFINGSTEN    BORA-ARGON 18    0:00:09
56    Oliver NAESEN    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:09
57    Anthony GESLIN    FDJ    0:00:09
58    Michel KREDER    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:09
59    Quentin PACHER    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:00:09
60    Michael REIHS    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:00:09
61    Michael SCHWARZMANN    BORA-ARGON 18    0:00:09
62    Omar FRAILE MATARRANZA    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:00:09
63    Christian MAGER    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:00:09
64    Sébastien CHAVANEL    FDJ    0:00:09
65    Matthieu BOULO    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:09
66    Pierrick FEDRIGO    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:09
67    Marc SARREAU    FDJ    0:00:09
68    Troels Ronning VINTHER    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:00:09
69    Alo JAKIN    AUBER 93    0:00:09
70    Sébastien MINARD    AG2R LA MONDIALE    0:00:09
71    César BIHEL    AUBER 93    0:00:09
72    Jan BARTA    BORA-ARGON 18    0:00:09
73    Preben VAN HECKE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:09
74    Cesare BENEDETTI    BORA-ARGON 18    0:00:09
75    Kenneth VAN BILSEN    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:09
76    Yoann PAILLOT    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:00:09
77    Jeremy LEVEAU    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:00:09
78    Rodolfo Andres TORRES AGUDELO    COLOMBIA    0:00:09
79    Rudy KOWALSKI    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:00:09
80    Fabien CANAL    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:00:09
81    Romain LE ROUX    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:00:09
82    Gert JOEAAR    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:09
83    William BONNET    FDJ    0:00:09
84    Thomas DAMUSEAU    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:00:20
85    Jan GHYSELINCK    WANTY – GROUPE GOBERT    0:00:21
86    Danilo NAPOLITANO    WANTY – GROUPE GOBERT    0:00:33
87    Alexis GOUGEARD    AG2R LA MONDIALE    0:00:39
88    Julien LOUBET    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:00:39
89    Adrien PETIT    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:01:13
90    Otto VERGAERDE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:01:39
91    Yohann GENE    TEAM EUROPCAR    0:01:39
92    Martin MORTENSEN    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:01:51
93    Reinier HONIG    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:02:23
94    Ivar SLIK    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:02:23
95    Julien ANTOMARCHI    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:02:23
96    Clement SAINT MARTIN    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:02:23
97    Walter Fernando PEDRAZA MORALES    COLOMBIA    0:02:23
98    Fabio Andres DUARTE AREVALO    COLOMBIA    0:02:23
99    Benoit JARRIER    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:02:23
100    Heiner Rodrigo PARRA BUSTAMENTE    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:02:23
101    Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA    COLOMBIA    0:02:23
102    Daniel SCHORN    BORA-ARGON 18    0:02:23
103    Fabricio FERRARI BARCELO    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:02:23
104    Jorge Camilo CASTIBLANCO CUBIDES    COLOMBIA    0:02:23
105    Brayan Stiven RAMIREZ CHACON    COLOMBIA    0:02:23
106    Théo VIMPERE    AUBER 93    0:02:23
107    Maxime RENAULT    AUBER 93    0:02:23
108    Johan VAN SUMMEREN    AG2R LA MONDIALE    0:02:23
109    Blel KADRI    AG2R LA MONDIALE    0:02:23
110    Russell DOWNING    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:02:23
111    Tim DE TROYER    WANTY – GROUPE GOBERT    0:02:23
112    Kevin LEBRETON    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:02:23
113    Jérôme BAUGNIES    WANTY – GROUPE GOBERT    0:02:23
114    Boris DRON    WANTY – GROUPE GOBERT    0:02:23
115    Thomas VOECKLER    TEAM EUROPCAR    0:02:23
116    Alexandre PICHOT    TEAM EUROPCAR    0:04:58
117    Julien MORICE    TEAM EUROPCAR    0:04:58
118    Maxime CAM    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:04:58
119    Benjamin THOMAS    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:04:58
Luis MAS BONET    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    Abandon

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:
1    Bryan COQUARD    TEAM EUROPCAR    8:30:06
2    Edward THEUNS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:12
3    Yauheni HUTAROVICH    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:18
4    Ignatas KONOVALOVAS    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:00:18
5    Bjorn THURAU    BORA-ARGON 18    0:00:40
6    Damien GAUDIN    AG2R LA MONDIALE    0:00:40
7    Mads PEDERSEN    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:00:44
8    Steve CHAINEL    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:44
9    Alexandre BLAIN    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:00:44
10    Laurent PICHON    FDJ    0:00:50
11    Tim DECLERCQ    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:52
12    Frederik BACKAERT    WANTY – GROUPE GOBERT    0:00:53
13    Pieter VANSPEYBROUCK    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:53
14    Antoine DUCHESNE    TEAM EUROPCAR    0:00:53
15    Alo JAKIN    AUBER 93    0:00:53
16    Pierrick FEDRIGO    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:53
17    Ralf MATZKA    BORA-ARGON 18    0:00:55
18    Florian VACHON    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:01:04
19    Arnaud GERARD    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:01:07
20    Michael VAN STAEYEN    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:01:22
21    Wesley KREDER    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:01:22
22    Jimmy ENGOULVENT    TEAM EUROPCAR    0:01:22
23    Brice FEILLU    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:01:27
24    Baptiste PLANCKAERT    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:01:31
25    José GONÇALVES    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:01:31
26    Stijn STEELS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:01:31
27    Sébastien MINARD    AG2R LA MONDIALE    0:01:40
28    Benjamin GIRAUD    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:02:21
29    Clément VENTURINI    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:02:25
30    Julien EL FARES    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:02:25
31    Christoph PFINGSTEN    BORA-ARGON 18    0:02:28
32    Jimmy TURGIS    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:02:34
33    Roy JANS    WANTY – GROUPE GOBERT    0:02:38
34    Raymond KREDER    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:02:38
35    Tim KERKHOF    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:02:38
36    Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ    COLOMBIA    0:02:38
37    Amaury CAPIOT    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:02:38
38    Steven TRONET    AUBER 93    0:02:38
39    David MENUT    AUBER 93    0:02:38
40    David BOUCHER    FDJ    0:02:38
41    Angel MADRAZO RUIZ    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:02:46
42    Rudy MOLARD    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:02:47
43    Evaldas SISKEVICIUS    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:02:47
44    Julien DUVAL    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:02:47
45    Michel KREDER    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:02:47
46    Omar FRAILE MATARRANZA    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:02:47
47    Maurits LAMMERTINK    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:02:47
48    Matthieu BOULO    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:02:47
49    Fabien CANAL    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:02:47
50    Kenneth VAN BILSEN    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:02:47
51    Gert JOEAAR    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:02:47
52    Preben VAN HECKE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:02:55
53    Cesare BENEDETTI    BORA-ARGON 18    0:02:56
54    Olivier LE GAC    FDJ    0:03:13
55    Phil BAUHAUS    BORA-ARGON 18    0:03:14
56    Gediminas BAGDONAS    AG2R LA MONDIALE    0:03:14
57    William BONNET    FDJ    0:03:44
58    Adrien PETIT    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:03:55
59    Sébastien TURGOT    AG2R LA MONDIALE    0:04:23
60    Otto VERGAERDE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:04:27
61    Benoit JARRIER    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:05:01
62    Thomas VOECKLER    TEAM EUROPCAR    0:05:01
63    Oliver NAESEN    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:09:03
64    Anthony GESLIN    FDJ    0:09:14
65    Michael REIHS    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:09:14
66    Yoann PAILLOT    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:09:14
67    Leonardo Fabio DUQUE    COLOMBIA    0:10:40
68    Quentin PACHER    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:10:49
69    Marc SARREAU    FDJ    0:10:49
70    Rodolfo Andres TORRES AGUDELO    COLOMBIA    0:10:49
71    Jonas AHLSTRAND    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:11:08
72    Danilo NAPOLITANO    WANTY – GROUPE GOBERT    0:11:13
73    Timothy DUPONT    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:11:18
74    Alexis GOUGEARD    AG2R LA MONDIALE    0:11:19
75    Fabricio FERRARI BARCELO    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:11:25
76    Dieter BOUVRY    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:11:27
77    Michael SCHWARZMANN    BORA-ARGON 18    0:11:27
78    Jeremy LEVEAU    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:11:27
79    Yohann GENE    TEAM EUROPCAR    0:11:28
80    Alexis BODIOT    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:11:33
81    Quentin JAUREGUI    AG2R LA MONDIALE    0:11:39
82    Sébastien CHAVANEL    FDJ    0:11:42
83    Martin MORTENSEN    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:12:31
84    André LOOIJ    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:12:41
85    Ivar SLIK    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:12:59
86    Johan VAN SUMMEREN    AG2R LA MONDIALE    0:13:03
87    Jorge Camilo CASTIBLANCO CUBIDES    COLOMBIA    0:13:03
88    Julien LOUBET    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:13:04
89    Daniel SCHORN    BORA-ARGON 18    0:13:41
90    Maxime RENAULT    AUBER 93    0:13:53
91    Reinier HONIG    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:13:56
92    Clement SAINT MARTIN    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:13:56
93    Théo VIMPERE    AUBER 93    0:13:56
94    Brayan Stiven RAMIREZ CHACON    COLOMBIA    0:13:56
95    Kevin LEBRETON    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:13:56
96    Tim DE TROYER    WANTY – GROUPE GOBERT    0:13:56
97    Julien MORICE    TEAM EUROPCAR    0:14:03
98    Julien ANTOMARCHI    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:14:44
99    Alexandre PICHOT    TEAM EUROPCAR    0:16:31
100    Romain LE ROUX    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:17:46
101    Anthony MALDONADO    AUBER 93    0:19:00
102    Guillaume LEVARLET    AUBER 93    0:19:09
103    César BIHEL    AUBER 93    0:19:09
104    Troels Ronning VINTHER    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:19:09
105    Christian MAGER    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:19:09
106    Jan BARTA    BORA-ARGON 18    0:19:09
107    Rudy KOWALSKI    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:19:09
108    Thomas DAMUSEAU    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:19:13
109    Jan GHYSELINCK    WANTY – GROUPE GOBERT    0:19:21
110    Jérôme BAUGNIES    WANTY – GROUPE GOBERT    0:19:47
111    Boris DRON    WANTY – GROUPE GOBERT    0:21:19
112    Walter Fernando PEDRAZA MORALES    COLOMBIA    0:21:23
113    Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA    COLOMBIA    0:21:23
114    Heiner Rodrigo PARRA BUSTAMENTE    CAJA RURAL-SEGUROS RGA    0:21:23
115    Fabio Andres DUARTE AREVALO    COLOMBIA    0:21:23
116    Blel KADRI    AG2R LA MONDIALE    0:21:23
117    Russell DOWNING    CULT ENERGY PRO CYCLING    0:21:23
118    Maxime CAM    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:23:58
119    Benjamin THOMAS    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:24:36

Foto:Cofidis