Timo Thomel (Team NSP – Ghost) po finiszu z peletonu został triumfatorem trzeciego etapu Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Niemiec pokonał Adama Wadeckiego (BDC MarcPol) oraz Andrea Palini (Team Idea). Liderem pozostał Marek Rutkiewicz (CCC Polsat).

Po porannej jeździe na czas, gdzie najszybszy okazał się Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice), późnym popołudniem kolarze ruszyli na trasę trzeciego etapu.

Tym razem musieli zmierzyć się z dystansem 77,7 kilometra, były to trzy pagórkowate rundy wokół Polkowic. Niestety pogoda nie sprzyjała zawodnikom, na pierwszej rundzie miało miejsce oberwanie chmury, z nieba padał grad.

Po pokonaniu pierwszej rundy na atak zdecydował się Vojtech Hacecky (Dukla Praga). Czech szybko wypracował sobie przewagę dwóch minut.

Na lotnej premii w Polkowicach wygrał Hacecky, drugi był Dariusz Rudnicki (BDC MarcPol), który próbował atakować, a trzeci Tomasz Kiendyś (CCC Polsat). Czech dzielnie prowadził przez większość etapu, jednak  około kilometr przed końcem bezlitosny peleton, w którym mocno pracowali kolarze CCC Polsat, wchłonął go.

Na rynku w Polkowicach podczas finiszu z peletonu najszybszy okazał się Timo Thomel, tuż za nim był Adam Wadecki, trzeci zaś Andrea Palini.

Liderem pozostał Marek Rutkiewicz.

Jutro ostatni, królewski etap. Kolarze pokonają 153 kilometry z Dzierżoniowa do Świdnicy. (Prezentacja wyścigu >tutaj)

Pełne wyniki 3 etapu > tutaj

[flagallery gid=14 name=Gallery]

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments