Jak sami o sobie piszą „Jesteśmy grupą kilkudziesięciu osób, mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego i jego okolic, kochających sport na świeżym powietrzu. Niektórzy z nas jako nastoletni chłopcy ścigali się w barwach polskich klubów kolarskich. Niektórzy aktywnie biorą udział w biegach, dwubojach, triatlonach i dziesięciobojach siłowych. Wiele osób bierze udział w wyścigach kolarskich, zarówno w kraju jak i za granicą”.

Od lutego 2006 r. działają jako: Ostrowskie Towarzystwo Rowerzystów INTERKOL. Od ponad 20 lat organizują tzw. spotkania rowerowe, odbywające się w każdą niedzielę o godz. 10.00, przed Ratuszem na Rynku Ostrowskim. „Wspólne wypady wyzwalają przyjazną atmosferę, wspólne wspomnienia i chęć poprawienia swoich umiejętności. Każdy trening kończymy wspólnym spotkaniem i rozmowami (nie tylko na tematy rowerowe). Jesteśmy wielką rowerową rodziną i jesteśmy z tego dumni.”

Prezes Stowarzyszenia Andrzej Przeniczka, zakończył swą karierę kolarską w latach osiemdziesiątych, ale z kolarstwem nigdy nie zerwał. Wraz Maciejem Sołtysiakiem wzięli udział w 1983 r. w Mistrzostwach Polski w jeździe na czas parami (oldboys), gdzie zajęli 2. miejsce. Swą pasją zarażali kolejno: Mariana Zimniaka, Dariusza Słowika, Wojciecha Michałka, Włodzimierza Grelkę i Krzysztofa Pastusiaka.

W 1992 r. zorganizowano pierwsze nieoficjalne „Mistrzostwa Ostrowa Amatorów”, w których zwycięstwo odniósł Dariusz Słowik. W roku 1995 dołączył do zespołu niezwykle utalentowany Przemysław Rossa. W 1996 dołączyli także: Rafał Wasilewski, Sergiusz Nowak i błyskotliwy Marcin Misiek (twórca strony internetowej OTR INTERKOl). W roku 1997 przybywają inni z Agatą Nowicką (Mistrzynią Polski kobiet) oraz Przemysław Mikołajczyk.

Rok 2003 r. to dalszy rozwój ekipy OTR. Pojawia się pierwszy numer „GAZETY KLUBOWEJ” z informacjami i zdjęciami działalności zespołu. Nazwa grupy „INTERKOL” Wiosną pojawia się po raz pierwszy wiosną tego roku.

Rok 2004 wyprawa do Francji Włodzimierza Grelki, który startuje w Wielkim Wyścigu pod nazwą „Świsteczek”, czyli „La Marmotte”. „La Marmotte” to potoczna nazwa Tour de France Amatorów. Również w tym roku konstytuuje się Zarząd Stowarzyszenia.

Dwudziestego lutego 2006 roku – Zostajemy wpisani do rejestru klubów sportowych w Starostwie Ostrowskim i jesteśmy pełnoprawnym stowarzyszeniem pod nazwą Ostrowskie Towarzystwo Rowerzystów INTERKOL”, mówi prezes Stowarzyszenia A. Pszeniczka.

Zawodnicy INTERKOLU zaprezentowali się kibicom w miniony weekend podczas PROLOGU-2010. Wyścig ten podzielony był na trzy kategorie wiekowe, w każdej z nich INTERKOL wypadł znakomicie. W kategorii „A” (16-23lat) zwyciężył Błażej Wojciechowski z czasem 9:19,60 (INTERKOL). W kategorii „B” (24-40 lat) zwyciężył zawodnik z Poznania, Krzysztof Nowak z czasem 9:17,63. Z kolei w kategorii „C” odniósł zwycięstwo zawodnik INTERKOLU, Maciej Owczarek, który osiągnął czas – 9:30,01.

Z Andrzejem Przeniczką rozmawiała Gizela Woźnica (Galopente)

Foto: Andrzej Przeniczka

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
Artur

Super !!!
Życze powodzenia na wyscigach, maratonach.
Artur