Michał Gołaś (Vacansoleil) zajął trzecie miejsce w holenderskim wyścigu Ronde van Drenthe (kat. 1.1). Pierwszy linię mety przekroczył jego kolega z zespołu 34-letni Alberto Ongarato.
Dwóch kolarzy Vacansoleil zaatakowało na ostatnim kilometrze, goniąc uciekającego Andy Cappelle (Verandas Willems). Kiedy doszli Belga, do przodu pomknął Ongarato. Michał Gołaś przegrał walkę z Cappelle, ostatecznie zajmując i tak bardzo dobre trzecie miejsce.
Zwycięzca wyścigu na mecie powiedział: „Zwykle pomagam innym zawodnikom. W przeszłości jeździłem dla Mario Cippoliniego, Alessandro Petacchiego czy Erika Zabelam, a obecnie dla naszego lidera Boruta Bozica. Ale dziś Boruta nie było i miałem wolną rękę. Cieszę się, że koledzy mi zaufali, pomogli i udało mi się odnieść sukces”.
W wyścigu jechała drużyna CCC Polsat Polkowice. Najlepszy i jedyny, który ukończył wyścig z „pomarańczowych” okazał się Jarosław Rębiewski. Polak uplasował się na 42 pozycji.
1. | Alberto Ongarato Alberto Ongarato | Vacansoleil Vacansoleil | 04:48:32 04:48:32 | 100 100 | 50 50 |
2. 2. | Andy Cappelle Andy Cappelle | Willems Verandas werandy Ward | 00:02 00:02 | 90 90 | 40 40 |
3. 3. | Michal Golas Michał Gołaś | Vacansoleil Vacansoleil | 00:04 00:04 | 85 85 | 35 35 |
4. 4. | Stefan Van Dijk Stefan Van Dijk | Willems Verandas werandy Ward | zt. zt. | 80 80 | 30 30 |
5. 5. | Daniele Colli Daniele Colli | Ceramica Flaminia – Bossini Docce Ceramica Flaminia – Bossini Docc | zt. zt. | 75 75 | 26 26 |
6. 6. | Andrea Piechele Andrea Piechele | Carmiooro – NGC Carmiooro – NGC | zt. zt. | 70 70 | 22 22 |
7. 7. | Frédéric Amorison Frederic Amorison | Landbouwkrediet Agricole | zt. zt. | 66 66 | 20 20 |
8. 8. | Coen Vermeltfoort Coen Vermeltfoort | Rabobank Continental Team Rabobank Continental Team | zt. zt. | 62 62 | 18 18 |
9. 9. | Enrico Peruffo Enrico Peruffo | Carmiooro – NGC Carmiooro – NGC | zt. zt. | 58 58 | 16 16 |
10. 10. | David Kopp David Kopp | Kuota-Indeland Kuota Inde-Country | zt. zt. | 54 54 | 14 14 |
11. 11. | Barry Markus Mark Barry | Rabobank Continental Team Rabobank Continental Team | zt. zt. | 50 50 | 12 12 |
12. 12. | Rikke Dijkxhoorn Rikke Dijkxhoorn | Van Vliet – EBH Elshof Van Vliet – EBH Elshof | zt. zt. | 48 48 | 10 10 |
13. 13. | Kasper Jebjerg Kasper Jebjerg | Team Designa Køkken-Blue Water Zespół przewidy coccus-Blue Water | zt. zt. | 46 46 | 8 8 |
14. 14. | Michael Tronborg Michael Tronborg | Glud & Marstrand – LRØ Rådgivning Glud i Marstrand – LRO Rådgivning | zt. zt. | 44 44 | 7 7 |
15. 15. | James Vanlandschoot James Vanlandschoot | Willems Verandas werandy Ward | zt. zt. | 42 42 | 6 6 |
16. 16. | Michael Reihs Michael Reihe | Team Designa Køkken-Blue Water Zespół przewidy coccus-Blue Water | zt. zt. | 40 40 | 5 5 |
17. 17. | David Boucher David Boucher | Landbouwkrediet Agricole | zt. zt. | 38 38 | 4 4 |
18. 18. | Piergiorgio Camussa Piergiorgio Camussa | Vorarlberg-Corratec Vorarlberg-Corratec | zt. zt. | 36 36 | 3 3 |
19. 19. | Reto Hollenstein Reto Hollenstein | Vorarlberg-Corratec Vorarlberg-Corratec | zt. zt. | 34 34 | 2 2 |
20. 20. | Egidijus Juodvalkis Egidijus Juodvalkis | Palmans Cras Palmans Cras | zt. zt. | 32 32 | 1 1 |
21. 21. | Steffen Radochla Steffen Radochla | Team Nutrixxion Sparkasse Nutrixxion Team Sparkasse | zt. zt. | 30 30 | – – |
22. 22. | Maarten De Jonge Maarten De Jonge | Cyclingteam Jo Piels Jo Cycling Team Piel | zt. zt. | 29 29 | – – |
23. 23. | Geert Omloop Obrotu Geert | Palmans Cras Palmans Cras | zt. zt. | 28 28 | – – |
24. 24. | Vitaly Popkov Vitaly Popkov | ISD Continental Team ISD Continental Team | zt. zt. | 27 27 | – – |
25. 25. | Kevin Neirynck Kevin Neirynck | Landbouwkrediet Agricole | zt. zt. | 26 26 | – – |
26. 26. | Wesley Kreder Wesley Kreder | Rabobank Continental Team Rabobank Continental Team | zt. zt. | 25 25 | – – |
27. 27. | Bastien Delrot Bastien Delrot | Team Netapp Zespół NetApp | 00:07 00:07 | 24 24 | – – |
28. 28. | Bart Van Haaren Bart Van Haaren | Van Vliet – EBH Elshof Van Vliet – EBH Elshof | zt. zt. | 23 23 | – – |
29. 29. | Rob Ruijgh Rob Ruijgh | Vacansoleil Vacansoleil | zt. zt. | 22 22 | – – |
30. 30. | Emmanuel Van Ruitenbeek Emmanuel Van Ruitenbeek | Kuota-Indeland Kuota Inde-Country | zt. zt. | 21 21 | – – |
31. 31. | Arnoud Van Groen Arnoud Van Groen | Vacansoleil Vacansoleil | 00:14 00:14 | 20 20 | – – |
32. 32. | Linde Jorgensen Linde Jorgensen | Glud & Marstrand – LRØ Rådgivning Glud i Marstrand – LRO Rådgivning | zt. zt. | 19 19 | – – |
33. 33. | Stijn Neirynck Stijn Neirynck | Topsport Vlaanderen – Mercator Topsport Vlaanderen – Mercator | 00:15 00:15 | 18 18 | – – |
34. 34. | Jan Barta Styczeń Barta | Team Netapp Zespół NetApp | 00:17 00:17 | 17 17 | – – |
35. 35. | Andreas Schillinger Andreas Schillinger | Team Netapp Zespół NetApp | 00:18 00:18 | 16 16 | – – |
36. 36. | Sander Oostlander Sander Oostlander | Van Vliet – EBH Elshof Van Vliet – EBH Elshof | 00:25 00:25 | 15 15 | – – |
37. 37. | Frederik Veuchelen Frederick Veuchelen | Vacansoleil Vacansoleil | 00:38 00:38 | 14 14 | – – |
38. 38. | Jetse Bol Jetse Bol | Rabobank Continental Team Rabobank Continental Team | 02:24 02:24 | 13 13 | – – |
39. 39. | Pim De Beer Pim De Beer | Cyclingteam Jo Piels Jo Cycling Team Piel | zt. zt. | 12 12 | – – |
40. 40. | Timo Seubert Timothy Seubert | Team Netapp Zespół NetApp | zt. zt. | 11 11 | – – |
41. 41. | Luc Hagenaars Luc Hagenaars | Kuota-Indeland Kuota Inde-Country | zt. zt. | 10 10 | – – |
42. 42. | Jaroslaw Rebiewski Jarosław Rebiewski | Ccc – Polsat – Polkowice CCC – Polsat – Polkowice | zt. zt. | 9 9 | – – |
43. 43. | Bert-jan Lindeman Bert-Jan Lindeman | Cyclingteam Jo Piels Jo Cycling Team Piel | 03:46 03:46 | 8 8 | – – |
44. 44. | Jarno Gmelich Meijling Jarno Gmelich Meijling | Cyclingteam Jo Piels Jo Cycling Team Piel | zt. zt. | 7 7 | – – |
45. 45. | Dimitri Claeys Dimitri Claeys | Team Netapp Zespół NetApp | zt. zt. | 6 6 | – – |
46. 46. | Frank Dressler-lehnhof Dressler Frank-Lehnhof | Team Differdange Zespół Differdange | 03:48 03:48 | 5 5 | – – |
47. 47. | Filippo Baggio Filippo Baggio | Ceramica Flaminia – Bossini Docce Ceramica Flaminia – Bossini Docc | zt. zt. | 4 4 | – – |
48. 48. | Matthe Pronk Matthe Pronka | Vacansoleil Vacansoleil | zt. zt. | 3 3 | – – |
49. . 49. | Steven Caethoven Steven Caethoven | Landbouwkrediet Agricole | zt. zt. | 2 2 | – – |
50. 50. | Ángel Vicioso Arcos Angel Vicioso Arcos | Andalucia-Caja Sur Caja Sur Andalucia- | zt. zt. | 1 1 | – – |
51. 51. | Tom Van Den Haute Tom Van Den Haute | Landbouwkrediet Agricole | 04:30 04:30 | – – | – – |
52. 52. | Jasper Bovenhuis Dom w Jasper | Rabobank Continental Team Rabobank Continental Team | zt. zt. | – – | – – |
53. 53. | Denis Flahaut Denis Flahaut | ISD Continental Team ISD Continental Team | zt. zt. | – – | – – |
54. 54. | Cornelius Van Ooijen Cornelius Van Ooijen | Cyclingteam Jo Piels Jo Cycling Team Piel | 05:58 05:58 | – – | – – |
55. 55. | Marco Bos Marco Bos | Cyclingteam Jo Piels Jo Cycling Team Piel | zt. zt. | – – | – – |
56. 56. | Edoardo Girardi Edoardo Girardi | Ceramica Flaminia – Bossini Docce Ceramica Flaminia – Bossini Docc | zt. zt. | – – | – – |
57. 57. | Bram Schmitz Bram Schmitz | Van Vliet – EBH Elshof Van Vliet – EBH Elshof | zt. zt. | – – | – – |
58. 58. | Sergey Firsanov Sergey Firsanov | Team Designa Køkken-Blue Water Zespół przewidy coccus-Blue Water | zt. zt. | – – | – – |
59. . 59. | Alexandre Usov Aleksandr Usow | ISD Continental Team ISD Continental Team | zt. zt. | – – | – – |
60. 60. | Alex Meenhorst Alex Meenhorst | Team Netapp Zespół NetApp | zt. zt. | – – | – – |
61. 61. | Jesus Rosendo Prado Rosendo Prado Jezus | Andalucia-Caja Sur Caja Sur Andalucia- | zt. zt. | – – | – – |
62. 62. | Wout Poels Wout Poels | Vacansoleil Vacansoleil | zt. zt. | – – | – – |
63. 63. | Michael Kurth Michael Kurth | Kuota-Indeland Kuota Inde-Country | zt. zt. | – – | – – |
64. 64. | Jeffrey Wiersma Jeffrey Wiersma | Van Vliet – EBH Elshof Van Vliet – EBH Elshof | zt. zt. | – – | – – |
65. 65. | Morten Voss Christiansen Morten Christiansen Voss | Team Designa Køkken-Blue Water Zespół przewidy coccus-Blue Water | zt. zt. | – – | – – |
66. 66. | Rene Obst Rene Obst | Team Nutrixxion Sparkasse Nutrixxion Team Sparkasse | zt. zt. | – – | – – |
67. 67. | Benjamin Sydlik Benjamin Sydlik | Team Nutrixxion Sparkasse Nutrixxion Team Sparkasse | zt. zt. | – – | – – |
68. 68. | René Weissinger Rene Weissinger | Vorarlberg-Corratec Vorarlberg-Corratec | zt. zt. | – – | – – |
69. 69. | Manuel Ortega Ocana Manuel Ortega Ocana | Andalucia-Caja Sur Caja Sur Andalucia- | zt. zt. | – – | – – |
70. 70. | Maurice Vrijmoed Maurice Frank | Rabobank Continental Team Rabobank Continental Team | zt. zt. | – – | – – |
71. 71. | Johim Ariesen Johim Ariese | Cyclingteam Jo Piels Jo Cycling Team Piel | zt. zt. | – – | – – |
72. 72. | Tim Mertens Tim Mertens | Topsport Vlaanderen – Mercator Topsport Vlaanderen – Mercator | zt. zt. | – – | – – |
73. . 73. | Boy Van Poppel Boy Van Poppel | Rabobank Continental Team Rabobank Continental Team | zt. zt. | – – | – – |
DNF DNF | Jose Luis Carmona Roldan Jose Luis Carmona Roldan | Andalucia-Caja Sur Caja Sur Andalucia- | – – | – – | |
DNF DNF | Jorge Martín Montenegro Czarnogóra Jorge Martín | Andalucia-Caja Sur Caja Sur Andalucia- | – – | – – | |
DNF DNF | Pablo Lechuga Rodriguez Pablo Lechuga Rodriguez | Andalucia-Caja Sur Caja Sur Andalucia- | – – | – – | |
DNF DNF | Antonio Cabello Baena Antonio Cabello Baena | Andalucia-Caja Sur Caja Sur Andalucia- | – – | – – | |
DNF DNF | Enrico Rossi Enrico Rossiego | Ceramica Flaminia – Bossini Docce Ceramica Flaminia – Bossini Docc | – – | – – | |
DNF DNF | Alessandro Maserati Alessandro Maserati | Ceramica Flaminia – Bossini Docce Ceramica Flaminia – Bossini Docc | – – | – – | |
DNF DNF | Fabrizio Lucciola Fabrizio Lucciola | Ceramica Flaminia – Bossini Docce Ceramica Flaminia – Bossini Docc | – – | – – | |
DNF DNF | Donato Cannone Donato Cannone | Ceramica Flaminia – Bossini Docce Ceramica Flaminia – Bossini Docc | – – | – – | |
DNF DNF | Jose Vicente Toribio Jose Vicente Toribio | Andalucia-Caja Sur Caja Sur Andalucia- | – – | – – | |
DNF DNF | Eric Berthou Eric Berthou | Carmiooro – NGC Carmiooro – NGC | – – | – – | |
DNF DNF | Christoph Pfingsten Christoph Pfingsten | Van Vliet – EBH Elshof Van Vliet – EBH Elshof | – – | – – | |
DNF DNF | Tomasz Repinski Tomasz Repinski | Ccc – Polsat – Polkowice CCC – Polsat – Polkowice | – – | – – | |
DNF DNF | Tomasz Lisowicz Tomasz Lisowicz | Ccc – Polsat – Polkowice CCC – Polsat – Polkowice | – – | – – | |
DNF DNF | Sylvester Janiszewski Sylwester Janiszewski | Ccc – Polsat – Polkowice CCC – Polsat – Polkowice | – – | – – | |
DNF DNF | Fabio Terrenzio Fabio Terrenzio | Carmiooro – NGC Carmiooro – NGC | – – | – – | |
DNF DNF | Alessandro Raisoni Alessandro Raisoni | Carmiooro – NGC Carmiooro – NGC | – – | – – | |
DNF DNF | Jure Kocjan Jure Kocjan | Carmiooro – NGC Carmiooro – NGC | – – | – – | |
DNF DNF | Diego Genovesi Diego Genovesi | Carmiooro – NGC Carmiooro – NGC | – – | – – | |
DNF DNF | Tomasz Smolen Tomasz Smoleń | Ccc – Polsat – Polkowice CCC – Polsat – Polkowice | – – | – – | |
DNF DNF | Kamil Zielinski Kamil Zieliński | Ccc – Polsat – Polkowice CCC – Polsat – Polkowice | – – | – – | |
DNF DNF | Jonathan Bertrand Jonathan Bertrand | Landbouwkrediet Agricole | – – | – – | |
DNF DNF | Baptiste Planckaert Chrzciciela Planckaert | Landbouwkrediet Agricole | – – | – – | |
DNF DNF | Kris Boeckmans Kris Boeck Mans | Topsport Vlaanderen – Mercator Topsport Vlaanderen – Mercator | – – | – – | |
DNF DNF | Joseph Gregory Joseph Gregory | Topsport Vlaanderen – Mercator Topsport Vlaanderen – Mercator | – – | – – | |
DNF DNF | Stijn Joseph Stijn Joseph | Topsport Vlaanderen – Mercator Topsport Vlaanderen – Mercator | – – | – – | |
DNF DNF | Michael Van Staeyen Michael Van Staeyen | Topsport Vlaanderen – Mercator Topsport Vlaanderen – Mercator | – – | – – | |
DNF DNF | Steven Van Vooren Steven Van Vooren | Topsport Vlaanderen – Mercator Topsport Vlaanderen – Mercator | – – | – – | |
DNF DNF | Geert Steurs Geert Steurs | Topsport Vlaanderen – Mercator Topsport Vlaanderen – Mercator | – – | – – | |
DNF DNF | Lieuwe Westra Lieuwe Westra | Vacansoleil Vacansoleil | – – | – – | |
DNF DNF | Josef Benetseder Josef Benetseder | Vorarlberg-Corratec Vorarlberg-Corratec | – – | – – | |
DNF DNF | Dominik Hrinkow Dominik Hrinkow | Vorarlberg-Corratec Vorarlberg-Corratec | – – | – – | |
DNF DNF | Matic Strgar Matic Strgar | Vorarlberg-Corratec Vorarlberg-Corratec | – – | – – | |
DNF DNF | Rostyslav Mykhaylov Rostyslav Mykhaylov | ISD Continental Team ISD Continental Team | – – | – – | |
DNF DNF | Maksym Polishuk Maksym Polishuk | ISD Continental Team ISD Continental Team | – – | – – | |
DNF DNF | Ivan Pylypenko Ivan Pylypenko | ISD Continental Team ISD Continental Team | – – | – – | |
DNF DNF | Sierk-jan De Haan Sierk-Jan de Haan | Cyclingteam Jo Piels Jo Cycling Team Piel | – – | – – | |
DNF DNF | Mats Boeve Maty Boeve | Rabobank Continental Team Rabobank Continental Team | – – | – – | |
DNF DNF | Raivis Belohvosciks Raivis Belohvosciks | Ceramica Flaminia – Bossini Docce Ceramica Flaminia – Bossini Docc | – – | – – | |
DNF DNF | Bas Stamsnijder Bas Stamsnijder | Van Vliet – EBH Elshof Van Vliet – EBH Elshof | – – | – – | |
DNF DNF | Rune Van Der Meijden Rune Meijden Van Der | Van Vliet – EBH Elshof Van Vliet – EBH Elshof | – – | – – | |
DNF DNF | Michael Berling Michael Berling | Glud & Marstrand – LRØ Rådgivning Glud i Marstrand – LRO Rådgivning | – – | – – | |
DNF DNF | Ricky Jorgensen Ricky Jorgensen | Glud & Marstrand – LRØ Rådgivning Glud i Marstrand – LRO Rådgivning | – – | – – | |
DNF DNF | Christian Moberg Jorgensen Christian Jorgensen Moberg | Glud & Marstrand – LRØ Rådgivning Glud i Marstrand – LRO Rådgivning | – – | – – | |
DNF DNF | Mathias Gade Jakobsen Jakobsen Gade Mathias | Glud & Marstrand – LRØ Rådgivning Glud i Marstrand – LRO Rådgivning | – – | – – | |
DNF DNF | Troels Ronning Vinther Vinther Troels Rønning | Glud & Marstrand – LRØ Rådgivning Glud i Marstrand – LRO Rådgivning | – – | – – | |
DNF DNF | Sebastian Forke Sebastian stołu | Team Nutrixxion Sparkasse Nutrixxion Team Sparkasse | – – | – – | |
DNF DNF | Grischa Janorschke Grischa Janorschke | Team Nutrixxion Sparkasse Nutrixxion Team Sparkasse | – – | – – | |
DNF DNF | Patrick Schachtner Patrick Schachtner | Team Nutrixxion Sparkasse Nutrixxion Team Sparkasse | – – | – – | |
DNF DNF | Max Stahr Max Stahr | Team Nutrixxion Sparkasse Nutrixxion Team Sparkasse | – – | – – | |
DNF DNF | Michael Schweizer Michael Schweizer | Team Nutrixxion Sparkasse Nutrixxion Team Sparkasse | – – | – – | |
DNF DNF | Jurgen Francois Jurgen Francois | Palmans Cras Palmans Cras | – – | – – | |
DNF DNF | Rob Goris Rob Goris | Palmans Cras Palmans Cras | – – | – – | |
DNF DNF | Aidis Kruopis Aidis Kruopis | Palmans Cras Palmans Cras | – – | – – | |
DNF DNF | Tom Vanbecelaere Tom Vanbecelaere | Palmans Cras Palmans Cras | – – | – – | |
DNF DNF | Timothy Vangheel Timothy Catch All | Palmans Cras Palmans Cras | – – | – – | |
DNF DNF | Jean Zen Jean Zen | Palmans Cras Palmans Cras | – – | – – | |
DNF DNF | Glenn Bak Glenn Fry | Team Designa Køkken-Blue Water Zespół przewidy coccus-Blue Water | – – | – – | |
DNF DNF | Emil Soeberg Hovmand Soeberg Emil Hovmand | Team Designa Køkken-Blue Water Zespół przewidy coccus-Blue Water | – – | – – | |
DNF DNF | Jimmi Sørensen Jimmi Sørensen | Team Designa Køkken-Blue Water Zespół przewidy coccus-Blue Water | – – | – – | |
DNF DNF | Dieter Cappelle Dieter Cappelle | Willems Verandas werandy Ward | – – | – – | |
DNF DNF | Sjef De Wilde Sjef De Wilde | Willems Verandas werandy Ward | – – | – – | |
DNF DNF | Robin Steenuit Robin Nuit Stee | Willems Verandas werandy Ward | – – | – – | |
DNF DNF | Gregory Habeaux Gregory Habeaux | Willems Verandas werandy Ward | – – | – – | |
DNF DNF | Jonas Vangenechten Jonas Vangenechten | Willems Verandas werandy Ward | – – | – – | |
DNF DNF | Stefan Cohnen Stefan Cohn | Team Differdange Zespół Differdange | – – | – – | |
DNF DNF | Jempy Drucker Jempy Drucker | Team Differdange Zespół Differdange | – – | – – | |
DNF DNF | Dominik Eberle Dominik Eberle | Team Differdange Zespół Differdange | – – | – – | |
DNF DNF | Patrick Gressnich Patrick Gressnich | Team Differdange Zespół Differdange | – – | – – | |
DNF DNF | Cyrille Heymans Cyrille Heymans | Team Differdange Zespół Differdange | – – | – – | |
DNF DNF | Hakan-bo Nilsson Hakan Nilsson-bo | Team Differdange Zespół Differdange | – – | – – | |
DNF DNF | Florian Monreal Florian Monreal | Kuota-Indeland Kuota Inde-Country | – – | – – | |
DNF DNF | Alexander Grad Aleksander Grad | Kuota-Indeland Kuota Inde-Country | – – | – – | |
DNF DNF | Florenz Knauer Florenz Knauer | Kuota-Indeland Kuota Inde-Country | – – | – – | |
DNF DNF | Dirk Finders Dirk Finders | Kuota-Indeland Kuota Inde-Country | – – | – – | |
DNF DNF | Alexander Gottfried Alexander Gottfried | Team Netapp Zespół NetApp | – – | – – | |
DNF DNF | Michael Schwarzmann Michael Schwarzmann | Team Netapp Zespół NetApp | – – | – – |