Michał Gołaś (Vacansoleil) zajął trzecie miejsce w holenderskim wyścigu Ronde van Drenthe (kat. 1.1). Pierwszy linię mety przekroczył jego kolega z zespołu 34-letni Alberto Ongarato.

Dwóch kolarzy Vacansoleil zaatakowało na ostatnim kilometrze, goniąc uciekającego Andy Cappelle (Verandas Willems). Kiedy doszli Belga, do przodu pomknął Ongarato. Michał Gołaś przegrał walkę z Cappelle, ostatecznie zajmując i tak bardzo dobre trzecie miejsce.

Zwycięzca wyścigu na mecie powiedział: “Zwykle pomagam innym zawodnikom. W przeszłości jeździłem dla Mario Cippoliniego, Alessandro Petacchiego czy Erika Zabelam, a obecnie dla naszego lidera Boruta Bozica. Ale dziś Boruta nie było i miałem wolną rękę. Cieszę się, że koledzy mi zaufali, pomogli i udało mi się odnieść sukces”.

W wyścigu jechała drużyna CCC Polsat Polkowice. Najlepszy i jedyny, który ukończył wyścig z “pomarańczowych” okazał się Jarosław Rębiewski. Polak uplasował się na 42 pozycji.

1. Alberto Ongarato Alberto Ongarato Vacansoleil Vacansoleil 04:48:32 04:48:32 100 100 50 50
2. 2. Andy Cappelle Andy Cappelle Willems Verandas werandy Ward 00:02 00:02 90 90 40 40
3. 3. Michal Golas Michał Gołaś Vacansoleil Vacansoleil 00:04 00:04 85 85 35 35
4. 4. Stefan Van Dijk Stefan Van Dijk Willems Verandas werandy Ward zt. zt. 80 80 30 30
5. 5. Daniele Colli Daniele Colli Ceramica Flaminia – Bossini Docce Ceramica Flaminia – Bossini Docc zt. zt. 75 75 26 26
6. 6. Andrea Piechele Andrea Piechele Carmiooro – NGC Carmiooro – NGC zt. zt. 70 70 22 22
7. 7. Frédéric Amorison Frederic Amorison Landbouwkrediet Agricole zt. zt. 66 66 20 20
8. 8. Coen Vermeltfoort Coen Vermeltfoort Rabobank Continental Team Rabobank Continental Team zt. zt. 62 62 18 18
9. 9. Enrico Peruffo Enrico Peruffo Carmiooro – NGC Carmiooro – NGC zt. zt. 58 58 16 16
10. 10. David Kopp David Kopp Kuota-Indeland Kuota Inde-Country zt. zt. 54 54 14 14
11. 11. Barry Markus Mark Barry Rabobank Continental Team Rabobank Continental Team zt. zt. 50 50 12 12
12. 12. Rikke Dijkxhoorn Rikke Dijkxhoorn Van Vliet – EBH Elshof Van Vliet – EBH Elshof zt. zt. 48 48 10 10
13. 13. Kasper Jebjerg Kasper Jebjerg Team Designa Køkken-Blue Water Zespół przewidy coccus-Blue Water zt. zt. 46 46 8 8
14. 14. Michael Tronborg Michael Tronborg Glud & Marstrand – LRØ Rådgivning Glud i Marstrand – LRO Rådgivning zt. zt. 44 44 7 7
15. 15. James Vanlandschoot James Vanlandschoot Willems Verandas werandy Ward zt. zt. 42 42 6 6
16. 16. Michael Reihs Michael Reihe Team Designa Køkken-Blue Water Zespół przewidy coccus-Blue Water zt. zt. 40 40 5 5
17. 17. David Boucher David Boucher Landbouwkrediet Agricole zt. zt. 38 38 4 4
18. 18. Piergiorgio Camussa Piergiorgio Camussa Vorarlberg-Corratec Vorarlberg-Corratec zt. zt. 36 36 3 3
19. 19. Reto Hollenstein Reto Hollenstein Vorarlberg-Corratec Vorarlberg-Corratec zt. zt. 34 34 2 2
20. 20. Egidijus Juodvalkis Egidijus Juodvalkis Palmans Cras Palmans Cras zt. zt. 32 32 1 1
21. 21. Steffen Radochla Steffen Radochla Team Nutrixxion Sparkasse Nutrixxion Team Sparkasse zt. zt. 30 30
22. 22. Maarten De Jonge Maarten De Jonge Cyclingteam Jo Piels Jo Cycling Team Piel zt. zt. 29 29
23. 23. Geert Omloop Obrotu Geert Palmans Cras Palmans Cras zt. zt. 28 28
24. 24. Vitaly Popkov Vitaly Popkov ISD Continental Team ISD Continental Team zt. zt. 27 27
25. 25. Kevin Neirynck Kevin Neirynck Landbouwkrediet Agricole zt. zt. 26 26
26. 26. Wesley Kreder Wesley Kreder Rabobank Continental Team Rabobank Continental Team zt. zt. 25 25
27. 27. Bastien Delrot Bastien Delrot Team Netapp Zespół NetApp 00:07 00:07 24 24
28. 28. Bart Van Haaren Bart Van Haaren Van Vliet – EBH Elshof Van Vliet – EBH Elshof zt. zt. 23 23
29. 29. Rob Ruijgh Rob Ruijgh Vacansoleil Vacansoleil zt. zt. 22 22
30. 30. Emmanuel Van Ruitenbeek Emmanuel Van Ruitenbeek Kuota-Indeland Kuota Inde-Country zt. zt. 21 21
31. 31. Arnoud Van Groen Arnoud Van Groen Vacansoleil Vacansoleil 00:14 00:14 20 20
32. 32. Linde Jorgensen Linde Jorgensen Glud & Marstrand – LRØ Rådgivning Glud i Marstrand – LRO Rådgivning zt. zt. 19 19
33. 33. Stijn Neirynck Stijn Neirynck Topsport Vlaanderen – Mercator Topsport Vlaanderen – Mercator 00:15 00:15 18 18
34. 34. Jan Barta Styczeń Barta Team Netapp Zespół NetApp 00:17 00:17 17 17
35. 35. Andreas Schillinger Andreas Schillinger Team Netapp Zespół NetApp 00:18 00:18 16 16
36. 36. Sander Oostlander Sander Oostlander Van Vliet – EBH Elshof Van Vliet – EBH Elshof 00:25 00:25 15 15
37. 37. Frederik Veuchelen Frederick Veuchelen Vacansoleil Vacansoleil 00:38 00:38 14 14
38. 38. Jetse Bol Jetse Bol Rabobank Continental Team Rabobank Continental Team 02:24 02:24 13 13
39. 39. Pim De Beer Pim De Beer Cyclingteam Jo Piels Jo Cycling Team Piel zt. zt. 12 12
40. 40. Timo Seubert Timothy Seubert Team Netapp Zespół NetApp zt. zt. 11 11
41. 41. Luc Hagenaars Luc Hagenaars Kuota-Indeland Kuota Inde-Country zt. zt. 10 10
42. 42. Jaroslaw Rebiewski Jarosław Rebiewski Ccc – Polsat – Polkowice CCC – Polsat – Polkowice zt. zt. 9 9
43. 43. Bert-jan Lindeman Bert-Jan Lindeman Cyclingteam Jo Piels Jo Cycling Team Piel 03:46 03:46 8 8
44. 44. Jarno Gmelich Meijling Jarno Gmelich Meijling Cyclingteam Jo Piels Jo Cycling Team Piel zt. zt. 7 7
45. 45. Dimitri Claeys Dimitri Claeys Team Netapp Zespół NetApp zt. zt. 6 6
46. 46. Frank Dressler-lehnhof Dressler Frank-Lehnhof Team Differdange Zespół Differdange 03:48 03:48 5 5
47. 47. Filippo Baggio Filippo Baggio Ceramica Flaminia – Bossini Docce Ceramica Flaminia – Bossini Docc zt. zt. 4 4
48. 48. Matthe Pronk Matthe Pronka Vacansoleil Vacansoleil zt. zt. 3 3
49. . 49. Steven Caethoven Steven Caethoven Landbouwkrediet Agricole zt. zt. 2 2
50. 50. Ángel Vicioso Arcos Angel Vicioso Arcos Andalucia-Caja Sur Caja Sur Andalucia- zt. zt. 1 1
51. 51. Tom Van Den Haute Tom Van Den Haute Landbouwkrediet Agricole 04:30 04:30
52. 52. Jasper Bovenhuis Dom w Jasper Rabobank Continental Team Rabobank Continental Team zt. zt.
53. 53. Denis Flahaut Denis Flahaut ISD Continental Team ISD Continental Team zt. zt.
54. 54. Cornelius Van Ooijen Cornelius Van Ooijen Cyclingteam Jo Piels Jo Cycling Team Piel 05:58 05:58
55. 55. Marco Bos Marco Bos Cyclingteam Jo Piels Jo Cycling Team Piel zt. zt.
56. 56. Edoardo Girardi Edoardo Girardi Ceramica Flaminia – Bossini Docce Ceramica Flaminia – Bossini Docc zt. zt.
57. 57. Bram Schmitz Bram Schmitz Van Vliet – EBH Elshof Van Vliet – EBH Elshof zt. zt.
58. 58. Sergey Firsanov Sergey Firsanov Team Designa Køkken-Blue Water Zespół przewidy coccus-Blue Water zt. zt.
59. . 59. Alexandre Usov Aleksandr Usow ISD Continental Team ISD Continental Team zt. zt.
60. 60. Alex Meenhorst Alex Meenhorst Team Netapp Zespół NetApp zt. zt.
61. 61. Jesus Rosendo Prado Rosendo Prado Jezus Andalucia-Caja Sur Caja Sur Andalucia- zt. zt.
62. 62. Wout Poels Wout Poels Vacansoleil Vacansoleil zt. zt.
63. 63. Michael Kurth Michael Kurth Kuota-Indeland Kuota Inde-Country zt. zt.
64. 64. Jeffrey Wiersma Jeffrey Wiersma Van Vliet – EBH Elshof Van Vliet – EBH Elshof zt. zt.
65. 65. Morten Voss Christiansen Morten Christiansen Voss Team Designa Køkken-Blue Water Zespół przewidy coccus-Blue Water zt. zt.
66. 66. Rene Obst Rene Obst Team Nutrixxion Sparkasse Nutrixxion Team Sparkasse zt. zt.
67. 67. Benjamin Sydlik Benjamin Sydlik Team Nutrixxion Sparkasse Nutrixxion Team Sparkasse zt. zt.
68. 68. René Weissinger Rene Weissinger Vorarlberg-Corratec Vorarlberg-Corratec zt. zt.
69. 69. Manuel Ortega Ocana Manuel Ortega Ocana Andalucia-Caja Sur Caja Sur Andalucia- zt. zt.
70. 70. Maurice Vrijmoed Maurice Frank Rabobank Continental Team Rabobank Continental Team zt. zt.
71. 71. Johim Ariesen Johim Ariese Cyclingteam Jo Piels Jo Cycling Team Piel zt. zt.
72. 72. Tim Mertens Tim Mertens Topsport Vlaanderen – Mercator Topsport Vlaanderen – Mercator zt. zt.
73. . 73. Boy Van Poppel Boy Van Poppel Rabobank Continental Team Rabobank Continental Team zt. zt.
DNF DNF Jose Luis Carmona Roldan Jose Luis Carmona Roldan Andalucia-Caja Sur Caja Sur Andalucia-
DNF DNF Jorge Martín Montenegro Czarnogóra Jorge Martín Andalucia-Caja Sur Caja Sur Andalucia-
DNF DNF Pablo Lechuga Rodriguez Pablo Lechuga Rodriguez Andalucia-Caja Sur Caja Sur Andalucia-
DNF DNF Antonio Cabello Baena Antonio Cabello Baena Andalucia-Caja Sur Caja Sur Andalucia-
DNF DNF Enrico Rossi Enrico Rossiego Ceramica Flaminia – Bossini Docce Ceramica Flaminia – Bossini Docc
DNF DNF Alessandro Maserati Alessandro Maserati Ceramica Flaminia – Bossini Docce Ceramica Flaminia – Bossini Docc
DNF DNF Fabrizio Lucciola Fabrizio Lucciola Ceramica Flaminia – Bossini Docce Ceramica Flaminia – Bossini Docc
DNF DNF Donato Cannone Donato Cannone Ceramica Flaminia – Bossini Docce Ceramica Flaminia – Bossini Docc
DNF DNF Jose Vicente Toribio Jose Vicente Toribio Andalucia-Caja Sur Caja Sur Andalucia-
DNF DNF Eric Berthou Eric Berthou Carmiooro – NGC Carmiooro – NGC
DNF DNF Christoph Pfingsten Christoph Pfingsten Van Vliet – EBH Elshof Van Vliet – EBH Elshof
DNF DNF Tomasz Repinski Tomasz Repinski Ccc – Polsat – Polkowice CCC – Polsat – Polkowice
DNF DNF Tomasz Lisowicz Tomasz Lisowicz Ccc – Polsat – Polkowice CCC – Polsat – Polkowice
DNF DNF Sylvester Janiszewski Sylwester Janiszewski Ccc – Polsat – Polkowice CCC – Polsat – Polkowice
DNF DNF Fabio Terrenzio Fabio Terrenzio Carmiooro – NGC Carmiooro – NGC
DNF DNF Alessandro Raisoni Alessandro Raisoni Carmiooro – NGC Carmiooro – NGC
DNF DNF Jure Kocjan Jure Kocjan Carmiooro – NGC Carmiooro – NGC
DNF DNF Diego Genovesi Diego Genovesi Carmiooro – NGC Carmiooro – NGC
DNF DNF Tomasz Smolen Tomasz Smoleń Ccc – Polsat – Polkowice CCC – Polsat – Polkowice
DNF DNF Kamil Zielinski Kamil Zieliński Ccc – Polsat – Polkowice CCC – Polsat – Polkowice
DNF DNF Jonathan Bertrand Jonathan Bertrand Landbouwkrediet Agricole
DNF DNF Baptiste Planckaert Chrzciciela Planckaert Landbouwkrediet Agricole
DNF DNF Kris Boeckmans Kris Boeck Mans Topsport Vlaanderen – Mercator Topsport Vlaanderen – Mercator
DNF DNF Joseph Gregory Joseph Gregory Topsport Vlaanderen – Mercator Topsport Vlaanderen – Mercator
DNF DNF Stijn Joseph Stijn Joseph Topsport Vlaanderen – Mercator Topsport Vlaanderen – Mercator
DNF DNF Michael Van Staeyen Michael Van Staeyen Topsport Vlaanderen – Mercator Topsport Vlaanderen – Mercator
DNF DNF Steven Van Vooren Steven Van Vooren Topsport Vlaanderen – Mercator Topsport Vlaanderen – Mercator
DNF DNF Geert Steurs Geert Steurs Topsport Vlaanderen – Mercator Topsport Vlaanderen – Mercator
DNF DNF Lieuwe Westra Lieuwe Westra Vacansoleil Vacansoleil
DNF DNF Josef Benetseder Josef Benetseder Vorarlberg-Corratec Vorarlberg-Corratec
DNF DNF Dominik Hrinkow Dominik Hrinkow Vorarlberg-Corratec Vorarlberg-Corratec
DNF DNF Matic Strgar Matic Strgar Vorarlberg-Corratec Vorarlberg-Corratec
DNF DNF Rostyslav Mykhaylov Rostyslav Mykhaylov ISD Continental Team ISD Continental Team
DNF DNF Maksym Polishuk Maksym Polishuk ISD Continental Team ISD Continental Team
DNF DNF Ivan Pylypenko Ivan Pylypenko ISD Continental Team ISD Continental Team
DNF DNF Sierk-jan De Haan Sierk-Jan de Haan Cyclingteam Jo Piels Jo Cycling Team Piel
DNF DNF Mats Boeve Maty Boeve Rabobank Continental Team Rabobank Continental Team
DNF DNF Raivis Belohvosciks Raivis Belohvosciks Ceramica Flaminia – Bossini Docce Ceramica Flaminia – Bossini Docc
DNF DNF Bas Stamsnijder Bas Stamsnijder Van Vliet – EBH Elshof Van Vliet – EBH Elshof
DNF DNF Rune Van Der Meijden Rune Meijden Van Der Van Vliet – EBH Elshof Van Vliet – EBH Elshof
DNF DNF Michael Berling Michael Berling Glud & Marstrand – LRØ Rådgivning Glud i Marstrand – LRO Rådgivning
DNF DNF Ricky Jorgensen Ricky Jorgensen Glud & Marstrand – LRØ Rådgivning Glud i Marstrand – LRO Rådgivning
DNF DNF Christian Moberg Jorgensen Christian Jorgensen Moberg Glud & Marstrand – LRØ Rådgivning Glud i Marstrand – LRO Rådgivning
DNF DNF Mathias Gade Jakobsen Jakobsen Gade Mathias Glud & Marstrand – LRØ Rådgivning Glud i Marstrand – LRO Rådgivning
DNF DNF Troels Ronning Vinther Vinther Troels Rønning Glud & Marstrand – LRØ Rådgivning Glud i Marstrand – LRO Rådgivning
DNF DNF Sebastian Forke Sebastian stołu Team Nutrixxion Sparkasse Nutrixxion Team Sparkasse
DNF DNF Grischa Janorschke Grischa Janorschke Team Nutrixxion Sparkasse Nutrixxion Team Sparkasse
DNF DNF Patrick Schachtner Patrick Schachtner Team Nutrixxion Sparkasse Nutrixxion Team Sparkasse
DNF DNF Max Stahr Max Stahr Team Nutrixxion Sparkasse Nutrixxion Team Sparkasse
DNF DNF Michael Schweizer Michael Schweizer Team Nutrixxion Sparkasse Nutrixxion Team Sparkasse
DNF DNF Jurgen Francois Jurgen Francois Palmans Cras Palmans Cras
DNF DNF Rob Goris Rob Goris Palmans Cras Palmans Cras
DNF DNF Aidis Kruopis Aidis Kruopis Palmans Cras Palmans Cras
DNF DNF Tom Vanbecelaere Tom Vanbecelaere Palmans Cras Palmans Cras
DNF DNF Timothy Vangheel Timothy Catch All Palmans Cras Palmans Cras
DNF DNF Jean Zen Jean Zen Palmans Cras Palmans Cras
DNF DNF Glenn Bak Glenn Fry Team Designa Køkken-Blue Water Zespół przewidy coccus-Blue Water
DNF DNF Emil Soeberg Hovmand Soeberg Emil Hovmand Team Designa Køkken-Blue Water Zespół przewidy coccus-Blue Water
DNF DNF Jimmi Sørensen Jimmi Sørensen Team Designa Køkken-Blue Water Zespół przewidy coccus-Blue Water
DNF DNF Dieter Cappelle Dieter Cappelle Willems Verandas werandy Ward
DNF DNF Sjef De Wilde Sjef De Wilde Willems Verandas werandy Ward
DNF DNF Robin Steenuit Robin Nuit Stee Willems Verandas werandy Ward
DNF DNF Gregory Habeaux Gregory Habeaux Willems Verandas werandy Ward
DNF DNF Jonas Vangenechten Jonas Vangenechten Willems Verandas werandy Ward
DNF DNF Stefan Cohnen Stefan Cohn Team Differdange Zespół Differdange
DNF DNF Jempy Drucker Jempy Drucker Team Differdange Zespół Differdange
DNF DNF Dominik Eberle Dominik Eberle Team Differdange Zespół Differdange
DNF DNF Patrick Gressnich Patrick Gressnich Team Differdange Zespół Differdange
DNF DNF Cyrille Heymans Cyrille Heymans Team Differdange Zespół Differdange
DNF DNF Hakan-bo Nilsson Hakan Nilsson-bo Team Differdange Zespół Differdange
DNF DNF Florian Monreal Florian Monreal Kuota-Indeland Kuota Inde-Country
DNF DNF Alexander Grad Aleksander Grad Kuota-Indeland Kuota Inde-Country
DNF DNF Florenz Knauer Florenz Knauer Kuota-Indeland Kuota Inde-Country
DNF DNF Dirk Finders Dirk Finders Kuota-Indeland Kuota Inde-Country
DNF DNF Alexander Gottfried Alexander Gottfried Team Netapp Zespół NetApp
DNF DNF Michael Schwarzmann Michael Schwarzmann Team Netapp Zespół NetApp