W świąteczny weekend na francuskich szosach odbyły się dwa amatorskie wyścigi : Primevère Montoise oraz Trophée National de Pujols. W obydwu świetnie się spisał Grzegorz Kwiatkowski.

W wielkanocną niedzielę, amatorscy kolarze we Francji rywalizowali w wyścigu Primevère Montoise.

Na 149 kilometrowej trasie najszybszy okazał się Maxime Martin (CC Marmande), który pokonał Grzegorza Kwiatkowskiego (Albi VS) oraz swojego kolegę z drużyny, byłego kolarza ekipy Credit Agricole, Anthonego Langellę.

Na 110 kilometrze utworzyła się czołówka Bouvier Gaz , Martin, Dutour, Soubes, Kwiatkowski, Marion, Sdrigotti , Langella. Grupka dobrze współpracowała i osiągnęła wystarczalną przewagę nad resztą stawki. Na 5 kilometrów przed metą zaatakował Martin, doskoczyli do niego Kwiatkowski, Langella oraz Sdrigotti. Czwórka między sobą rozegrała finisz. Martin dobrze wykorzystał pomoc swojego kolegi z drużyny Anthonego Langelli, i to on cieszył się z zwycięstwa.

W lany poniedziałek, Grzegorz Kwiatkowski uczestniczył w prestiżowym, rozgrywanym na południu Francji wyścigu Trophée National de Pujols.

Kolarze rywalizowali na 110 kilometrowej, górskiej trasie. Najlepszy okazał się Carl Naibo (US Montuban), który w przeszłości spędził dwa sezony w ekipie ProTour, Ag2r La Mondiale, kończąc Giro d`Italia na 53 pozycji w 2007 roku. Drugie miejsce zajął Medric Clain (St Cyr Tours 37) , który lata 2001-2004 spędził w Cofidisie. Trzeci był Stéphane Reimherr (US Montauban 82). Grzegorz Kwiatkowski (Albi Velo Sport) zajął bardzo dobre 5. miejsce.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
jk
jk

jestem pewien ze w świąteczny weekend na francuskich szosach odbyły się NIE TYLKO dwa amatorskie wyścigi kolarskie a pewnie z 7 albo 8, jak nie wiecej. Nie biorac oczywiscie pod uwage wyscigow pro