Ekipa Lampre-Farese Vini po dość poważnych perypetiach zachowała swoją licencję ProTour, poinformowała dziś UCI w oficjalnym komunikacie. Włoska drużyna startowała do tej pory z warunkowym prawem startów w ProTour, który minął wczoraj, 31 marca.

Po zbadaniu sytuacji prawnej ekipy,  uznano że wszystko jest porządku, a status ekipy jest zgodny z przepisami. Komisja uznała sprawę licencji jako zamkniętą” – można przeczytać  w oświadczeniu UCI.

Mimo tego, że ekipa Lampre pod koniec ubiegłego sezonu przedłużyła licencję ProTour o kolejne cztery lata, jednak na początku nowego roku licencja ta stanęła pod znakiem zapytania ze względu na status ekipy, który rzekomo nie był zgodny z przepisami ProTour. W związku z tym ekipa ta nie została dopuszczona do styczniowego wyścigu Tour Down Under.

Lampre od samego początku, od 2005 roku należała do zespołów ProTouru. Ścigają się w niej tacy kolarze jak Damiano Cunego, Alessandro Petacchi czy Polak, Marcin Sapa.

Włoska drużyna odniosła już w tym sezonie pięć zwycięstw, jednak żadne z nich nie zostało odniesione w wyścigu zaliczanym do ProTouru. Ostatni triumf ekipy Lampre w ProTourze to zwycięstwo Alessandro Ballana w klasyfikacji generalnej ubiegłorocznego wyścigu Tour de Pologne.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments