Brytyjczyk, David Millar (Garmin) został triumfatorem ostatniego etapu wyścigu Driedaagse De Panne, jazdy indywidualnej na czas, tym samym wygrał “generalkę”.

Dzisiejszy trzeci etap wyścigu De Panne był rozgrywany w dwóch częściach: pierwsza to ściganie ze startu wspólnego o długości 112 km dookoła De Panne, druga część to indywidualna jazda na czas.

Poranne ściganie po emocjonującym finiszu zwyciężył Tyler Farrar (Garmin – Transitions), a liderem był Luca Paolini (Acqua e Sapone).

Jazdę na czas, o długości 15 kilometrów wygrał David Millar (Garmin – Transitions) i tym samym został zwycięzcą całego wyścigu. Brytyjczyk wygrał z przewagą 35 sekund nad drugim w klasyfikacji generalnej Ukraińcem Adrey’em Grivko (Astana). Trzecie miejsce zajął Luca Paolini.

„De Panne to jeden z wyścigów przed którym czuje się respekt. Rywalizacja jest zawsze ostra i tym bardziej się cieszę, że udało mi się wygrać”, powiedział D. Milar.

Jedyny Polak startujący w Belgii, Macin Sapa (Lampre), dla którego był to pierwszy start w sezonie, zajął ostatecznie 95 miejsce.

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 David Millar (GBr) Garmin – Transitions 12:20:36
2 Andry Grivko (Ukr) Astana 0:00:35
3 Luca Paolini (Ita) Acqua e Sapone 0:01:07
4 Frédéric Amorison (Bel) Landbouwkrediet 0:01:25
5 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:02:16
6 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:02:26
7 Hayden Roulston (NZl) Team HTC – Columbia 0:02:44
8 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom 0:02:45
9 Nicolay Trussov (Rus) Team Katusha 0:02:58
10 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas – Doimo 0:02:59
11 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:03:32
12 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha 0:05:24
13 Stefan Van Dijck (Ned) Verandas Willems 0:06:58
14 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:08:07
15 Francisco José Ventoso (Spa) Carmiooro – NGC 0:09:49
16 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:14:02
17 Danilo Hondo (Ger) Lampre – Farnese Vini 0:14:53
18 Simon Spilak (Slo) Lampre – Farnese Vini 0:15:11
19 Dalto Mauro Da (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:15:49
20 Romain Zingle (Bel) Cofidis le crédit en ligne 0:16:36
21 Aleksejs Saramotins (Lat) Team HTC – Columbia 0:16:48
22 Laurent Beuret (Swi) Carmiooro – NGC 0:17:28
23 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:17:50
24 Gert Dockx (Bel) Team HTC – Columbia 0:17:56
25 David Boucher (Fra) Landbouwkrediet 0:18:03
26 Baptiste Planckaert (Bel) Landbouwkrediet 0:18:12
27 Allan Davis (Aus) Astana 0:18:19
28 Andy Cappelle (Bel) Verandas Willems 0:18:22
29 Marco Bandiera (Ita) Team Katusha
30 Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet 0:18:45
31 Nikolas Maes (Bel) Quick Step 0:18:56
32 Pieter Ghyllebert (Bel) An Post – Sean Kelly Team 0:19:17
33 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 0:19:31
34 Floris Goesinnen (Ned) Skil – Shimano 0:19:49
35 Bobbie Traksel (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:25:34
36 Kevin Neirynck (Bel) Landbouwkrediet 0:26:14
37 James Van Landschoot (Bel) Verandas Willems 0:26:39
38 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:27:15
39 Javier Aramendia (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:27:17
40 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas – Doimo 0:27:21
41 Bert Scheirlinckx (Bel) Landbouwkrediet 0:27:55
42 Enrico Peruffo (Ita) Carmiooro – NGC 0:28:16
43 Damien Gaudin (Fra) BBox Bouygues Telecom 0:28:59
44 Piet Rooijakkers (Ned) Skil – Shimano 0:29:01
45 Niko Eeckhout (Bel) An Post – Sean Kelly Team 0:29:26
46 Job Vissers (Ned) Skil – Shimano 0:29:34
47 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:29:43
48 Dirk Bellemakers (Ned) Landbouwkrediet 0:29:46
49 Robert Wagner (Ger) Skil – Shimano 0:30:04
50 David Deroo (Fra) Skil – Shimano 0:30:33
51 Piergiorgio Camussa (Ita) Vorarlberg – Corractec
52 Danny Pate (USA) Garmin – Transitions 0:30:37
53 Klaas Lodewyck (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:30:38
54 Kevin Hulsmans (Bel) Quick Step 0:31:55
55 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas – Doimo 0:31:59
56 Matthe Pronk (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:32:37
57 Leif Hoste (Bel) Omega Pharma – Lotto 0:33:02
58 Mark Mcnally (GBr) An Post – Sean Kelly Team 0:34:51
59 Robbie Mcewen (Aus) Team Katusha 0:35:17
60 Gendt Thomas De (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:36:57
61 Bart Dockx (Bel) Landbouwkrediet 0:37:18
62 Pablo Urtasun (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:38:21
63 René Weissinger (Ger) Vorarlberg – Corractec 0:38:59
64 Svein Tuft (Can) Garmin – Transitions 0:39:55
65 Bert Grabsch (Ger) Team HTC – Columbia 0:40:01
66 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 0:40:20
67 Gorka Izagirre (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:40:21
68 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:40:33
69 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox 0:40:34
70 Jan Ghyselinck (Bel) Team HTC – Columbia 0:40:36
71 Marco Velo (Ita) Quick Step 0:40:40
72 Nico Sijmens (Bel) Cofidis le crédit en ligne 0:40:58
73 Wilde Sjef De (Bel) Verandas Willems 0:41:09
74 Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox 0:41:15
75 Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team 0:41:20
76 Yohann Gené (Fra) BBox Bouygues Telecom 0:41:38
77 Mathieu Claude (Fra) BBox Bouygues Telecom 0:42:12
78 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – Farnese Vini 0:43:33
79 Sven Van Den Houtte (Bel) Verandas Willems 0:46:30
80 Dieter Capelle (Bel) Verandas Willems 0:47:38
81 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Skil – Shimano 0:49:15
82 Alfredo Balloni (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:49:57
83 Conor McConvey (Irl) An Post – Sean Kelly Team 0:50:23
84 Dominique Cornu (Bel) Skil – Shimano 0:50:41
85 Eric Berthou (Fra) Carmiooro – NGC 0:51:01
86 Kevin Ista (Bel) Cofidis le crédit en ligne 0:51:03
87 Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox 0:51:13
88 Lazlo Bodrogi (Fra) Team Katusha 0:51:15
89 Tristan Valentin (Fra) Cofidis le crédit en ligne 0:51:31
90 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma – Lotto 0:51:32
91 Inaki Isasi (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:51:46
92 Gerben Löwik (Ned) Omega Pharma – Lotto 0:51:55
93 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma – Lotto 0:52:15
94 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:52:41
95 Marcin Sapa (Pol) Lampre – Farnese Vini 0:53:00
96 Kenny Lisabeth (Bel) An Post – Sean Kelly Team 0:53:23
97 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:53:31
98 Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil Pro Cycling Team 0:53:42
99 Cheng Ji (Chn) Skil – Shimano 0:56:21
100 Philipp Ludescher (Aut) Vorarlberg – Corractec 1:02:14